gajim 2 - en to pl translation catalogue (1729 entries)

en: A GTK+ Jabber client
pl: Klient Jabbera w GTK+

en: Gajim Instant Messenger
pl: Komunikator Gajim

en: Jabber IM Client
pl: Klient komunikatora Jabber

en: Join _Group Chat...
pl: Dołącz do _pokoju

en: _Add Contact...
pl: Dod_aj kontakt...

en: _Discover Services
pl: _Wyszukuj usługi

en: _Execute Command...
pl: _Wykonaj komendę

en: _Modify Account
pl: _Modyfikuj konto

en: _Open Gmail Inbox
pl: _Otwórz skrzynkę Gmail

en: _Personal Events
pl: _Zdarzenia

en: _Start Chat...
pl: _Rozpocznij rozmowę

en: <b>Connecting to server</b>
    
    Please wait...
pl: <b>Łączenie z serwerem</b>
    
    proszę czekać...

en: <b>Please choose one of the options below:</b>
pl: <b>Wybierz jedną z poniższych opcji:</b>

en: <b>Please fill in the data for your existing account</b>
pl: <b>Uzupełnij proszę dane swojego konta</b>

en: <b>Please select a server</b>
pl: <b>Wybierz serwer</b>

en: Add this certificate to the list of trusted certificates.
    SHA1 fingerprint of the certificate:
pl: Dodaj ten certyfikat do listy zaufanych.
    Odcisk klucza SHA1 tego certyfikatu:

en: Click to see features (like MSN, ICQ transports) of jabber servers
pl: Kliknij by zobaczyć możliwości serwerów jabbera (np. transporty MSN czy ICQ)

en: Connect when I press Finish
pl: Połącz po wciśnięciu przycisku Zakończ

en: Gajim: Account Creation Wizard
pl: Gajim: Kreator Konta

en: I already have an account I want to _use
pl: _Mam już konto i chcę z niego korzystać

en: I want to _register for a new account
pl: Chcę za_rejestrować nowe konto Jabbera

en: If checked, Gajim will remember the password for this account
pl: Włączenie tej opcji spowoduje zapamiętanie hasła dla tego konta

en: Manage...
pl: Zarządzaj...

en: Prox_y:
pl: _Pośrednik:

en: Save pass_word
pl: Zapisz _hasło

en: Servers Features
pl: Możliwości serwerów

en: Set my profile when I connect
pl: Ustaw profil po połączeniu

en: Use custom hostname/port
pl: Użyj własnej nazwy hosta/portu

en: You need to have an account in order to connect
    to the Jabber network.
pl: Musisz posiadać konto aby połączyć się
     z siecią Jabber.

en: Your JID:
pl: Twój JID:

en: _Advanced
pl: Z_aawansowane

en: _Finish
pl: _Zakończ

en: _Hostname:
pl: _Nazwa hosta:

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Server:
pl: _Serwer:

en: _Username:
pl: _Nazwa użytkownika:

en: <b>Miscellaneous</b>
pl: <b>Różne</b>

en: <b>Personal Information</b>
pl: <b>Informacje o sobie</b>

en: Account
pl: Konto

en: Account Modification
pl: Modyfikacja konta

en: Administration operations
pl: Operacje administracyjne

en: Auto-reconnect when connection is lost
pl: Automatyczne połącz po zerwaniu połączenia

en: C_onnect on Gajim startup
pl: P_ołącz przy starcie programu

en: Chan_ge Password
pl: Z_mień hasło

en: Check this so Gajim will connect in port 5223 where legacy servers are expected to have SSL capabilities. Note that Gajim uses TLS encryption by default if broadcasted by the server, and with this option enabled TLS will be disabled
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje łączenia na porcie 5223 gdzie większość serwerów udostępnia usługę SSL. Gajim używa szyfrowania TLS domyślnie, jeśli tylko serwer daje taką możliwość. Ta opcja wyłącza TLS

en: Choose _Key...
pl: Wybierz _klucz...

en: Click to change account's password
pl: Kliknij, aby zmienić hasło dla konta

en: Click to request authorization to all contacts of another account
pl: Kliknij aby poprosić o autoryzację od wszystkich kontaktów z innego konta

en: Connection
pl: Połączenie

en: Edit Personal Information...
pl: Zmień informacje o sobie...

note: FIXME: Ugly workaround. FIXME: Ugly workaround. Maybe we haven't been in any group (defaults to General) General group cannot be changed
en: General
pl: Ogólne

en: Hostname:
pl: Nazwa hosta:

en: If checked, Gajim will also broadcast some more IPs except from just your IP, so file transfer has higher chances of working.
pl: Jeżeli opcja jest aktywna, Gajim roześle kilka dodatkowych adresów IP poza Twoim, tak aby przesyłanie plików przebiegało sprawniej.

en: If checked, Gajim will send keep-alive packets to prevent connection timeout which results in disconnection
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje wysyłanie pakietów podtrzymujących połączenie, co zapobiega rozłączaniu

en: If checked, Gajim will store the password in ~/.gajim/config with 'read' permission only for you
pl: Zaznaczanie tej opcji spowoduje przechowywanie hasła w pliku ~/.gajim/config z prawem do odczytu tylko dla ciebie

en: If checked, Gajim, when launched, will automatically connect to jabber using this account
pl: Zaznaczanie tej opcji spowoduje automatyczne łączenie z siecią Jabber z wykorzystaniem tego konta

en: If checked, any change to the global status (handled by the combobox at the bottom of the roster window) will change the status of this account accordingly
pl: Jeśli jest zaznaczone, to każda zmiana statusu globalnego (ustawianego z menu na dole okna listy kontaktów) wpłynie odpowiednio na status tego konta

en: Information about you, as stored in the server
pl: Informacje o Tobie, takie jakie są przechowywane na serwerze

en: No key selected
pl: Nie wybrano żadnego klucza

note: None means no proxy profile selected GPG Key
en: None
pl: Żaden

en: Personal Information
pl: Informacje osobiste

en: Priori_ty:
pl: Priory_tet:

en: Priority is used in Jabber to determine who gets the events from the jabber server when two or more clients are connected using the same account; The client with the highest priority gets the events
pl: Priorytet służy do określenia, który program ma odbierać wiadomości z serwera gdy dwa klienty (lub więcej) są połączone z tym samym kontem. Ten który ma wyższy priorytet, będzie odbierał wiadomości

en: Priority will change automatically according to your status.
pl: Priorytet ulegnie zmianie automatycznie, stosownie do twojego statusu.

en: Proxy:
pl: Pośrednik:

en: Resour_ce:
pl: Za_sób:

en: Resource is sent to the Jabber server in order to separate the same JID in two or more parts depending on the number of the clients connected in the same server with the same account. So you might be connected in the same account with resource 'Home' and 'Work' at the same time. The resource which has the highest priority will get the events. (see below)
pl: Informację wysłano do serwera w celu rozdzielenia tego samego JID na dwie lub więcej części, w zależności od liczby klientów połączonych z serwerem z tego samego konta. Możesz być połączony z z tym samym kontem z informacjami 'Dom' i 'Praca' w tym samym czasie. Klient o najwyższym będzie odbierał wiadomości (patrz niżej)

en: Save _passphrase (insecure)
pl: Zapisz _hasło (nie jest to bezpieczne)

en: Save conversation _logs for all contacts
pl: Zapisz _logi rozmów dla wszystkich kontaktów

en: Send keep-alive packets
pl: Wysyłaj pakiety podtrzymujące

en: Synch_ronize account status with global status
pl: Synch_ronizuj status konta z globalnym statusem

en: Synchronise contacts
pl: Synchronizuj kontakty

en: Use _SSL (legacy)
pl: Korzystaj z _SSL

en: Use file transfer proxies
pl: Używaj serwerów proxy do przesyłania plików

en: _Adjust to status
pl: _Dostosuj do statusu

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: Accounts
pl: Konta

en: Check this so Gajim will ask you before sending your password over an insecure connection.
pl: Po uaktywnieniu tej opcji Gajim zapyta przed wysłaniem hasła przez nieszyfrowane połączenie.

en: E-Mail:
pl: Adres e-mail:

note: XML Console enable checkbutton
en: Enable
pl: Włącz

en: First Name:
pl: Imię:

en: If checked, Gajim will get the password from a GPG agent like seahorse
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje pobieranie hasła z agenta GPG, np. Seahorse

en: If the default port that is used for incoming messages is unfitting for your setup you can select another one here.
    You might consider to change possible firewall settings.
pl: Jeżeli domyślny port, na którym przyjmowane są nadchodzące wiadomości nie odpowiada ci, możesz wskazać numer portu, jakiego chcesz używać.
    Konieczna stać się może ponowna konfiguracja firewalla.

en: Last Name:
pl: Nazwisko:

en: Mer_ge accounts
pl: _Połącz konta

note: Rename
en: Re_name
pl: _Zmień nazwę

en: Use GPG _Agent
pl: Użyj _Agenta GPG

en: Use custom port:
pl: Użyj innego portu:

en: _Warn before using an insecure connection
pl: _Ostrzegaj przed użyciem niezaszyfrowanego połączenia

en: use HTTP_PROXY environment variable
pl: używaj zmiennej środowiskowej HTTP_PROXY

en: A_ccount:
pl: _Konto:

en: A_llow this contact to view my status
pl: Pozwól mu/jej widzieć Twój status

en: Add New Contact
pl: Dodaj nowy kontakt

en: I would like to add you to my contact list.
pl: Chciałbym dodać Cię do listy kontaktów.

en: You have to register with this transport
    to be able to add a contact from this
    protocol. Click on register button to
    proceed.
pl: Musisz zarejestrować się w tym transporcie
    aby móc dodać kontakt posługujący się tym
    protokołem.

en: You must be connected to the transport to be able
    to add a contact from this protocol.
pl: Musisz być podłączony do transportu
    aby dodać kontakt posługujący się
    tym protokołem.

en: _Group:
pl: _Grupa:

en: _Nickname:
pl: _Pseudonim:

en: _Protocol:
pl: P_rotokół:

en: _Register
pl: Za_rejestruj

en: _User ID:
pl: _Identyfikator użytkownika:

en: <b>An error has occurred:</b>
pl: <b>Wystąpił błąd:</b>

en: <b>Choose command to execute:</b>
pl: <b>Wybierz komendę do wykonania:</b>

en: Ad-hoc Commands - Gajim
pl: Komendy ad-hoc - Gajim

en: Check once more
pl: Sprawdź ponownie

en: Error description...
pl: Opis błędu...

en: Please wait while retrieving command list...
pl: Proszę czekać, trwa pobieranie listy komend...

en: Please wait while the command is sending...
pl: Proszę czekać, trwa wysyłanie komendy...

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: This jabber entity does not expose any commands.
pl: Ten obiekt Jabbera nie udostępnia żadnych komend.

en: <b>Description</b>
pl: <b>Opis</b>

en: <b>NOTE:</b> You should restart Gajim for some settings to take effect
pl: <b>UWAGA:</b> powienieneś ponownie uruchomić program by zastosować ostatnie ustawienia

en: Advanced Configuration Editor
pl: Edytor zaawansowanych ustawień

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Delete MOTD
pl: Usuń MOTD

en: Deletes Message of the Day
pl: Usuwa Wiadomość Dnia

en: Edit _Privacy Lists...
pl: _Edytuj listy prywatności

en: Sends a message to users currently connected to this server
pl: Wysyła wiadomość do użytkowników aktualnie połączonych z tym serwerem

en: Set MOTD...
pl: Ustaw MOTD

en: Sets Message of the Day
pl: Ustawia Wiadomość Dnia

en: Show _XML Console
pl: Konsola _XML

en: Update MOTD...
pl: Uaktualnij MOTD...

en: Updates Message of the Day
pl: Uaktualnia Wiadomość Dnia

en: _Send Server Message...
pl: _Wyślij wiadomość do serwera...

en:  a window/tab opened with that contact
pl: z tym kontaktem

en: <b>Actions</b>
pl: <b>Akcje</b>

en: <b>Conditions</b>
pl: <b>Warunki</b>

en: <b>Sounds</b>
pl: <b>Dźwięki</b>

en: Advanced Actions
pl: Opcje zaawansowane

en: Advanced Notifications Control
pl: Edytor ustawień zaawansowanych

en: All statuses
pl: Dowolny status

en: Away
pl: Zaraz wracam

en: Busy
pl: Zajęty

en: Don't have
pl: nie rozmawiam

en: Have
pl: rozmawiam

en: Invisible
pl: Niewidoczny

en: Launch a command
pl: Wykonaj komendę

en: Not Available
pl: Nieobecny

en: One or more special statuses...
pl: Jeden bądź więcej określonych statusów...

en: Online / Free For Chat
pl: Dostępny / Chętny do rozmowy

en: Play a sound
pl: Odtwórz dźwięk

en: Receive a Message
    Contact Disconnected 
    Contact Change Status 
    Group Chat Message Highlight 
    Group Chat Message Received 
    File Transfer Request 
    File Transfer Started 
    File Transfer Finished
pl: otrzymam wiadomość
    kontakt się rozłączy 
    kontakt zmieni status 
    na czacie pojawi się słowo kluczowe 
    otrzymam wiadomość na czacie 
    pojawi się żądanie przesłania pliku 
    rozpocznie się transfer pliku 
    zakończy się transfer pliku

en: When
pl: Jeżeli

en: _Activate window manager's UrgencyHint to make chat window in taskbar flash
pl: _Migaj obramowaniem zminimalizowanego okna rozmowy

en: _Disable auto opening chat window
pl: Wyłącz _automatyczne otwieranie okna czatu

en: _Disable existing popup window
pl: _Wyłącz wyskakujące okienka

en: _Disable existing sound for this event
pl: _Wyłącz dźwięki dla tego zdarzenia

en: _Disable showing event in roster
pl: Wyłącz _pokazywanie zdarzenia na liście kontaktów

en: _Disable showing event in systray
pl: Wyłącz pokazywanie _zdarzenia w obszarze powiadamiania

en: _Inform me with a popup window
pl: _Powiadom mnie wyskakującym okienkiem

en: _Open chat window with user
pl: _Otwórz okno rozmowy z kontaktem

en: _Show event in roster
pl: _Pokaż zdarzenie na liście kontaktów

en: _Show event in systray
pl: Pokaż _zdarzenie w obszarze powiadamiania

en: and I
pl: podczas, gdy

en: contact(s)
    group(s)
    everybody
pl: kontaktu(-ów)
    grupy(grup)
    wszystkich

en: for
pl: dla

en: when I'm in
pl: kiedy mam

en: Entry:
pl: Wpis:

en: Feed name:
pl: Nazwa kanału:

en: Last modified:
pl: Ostatnio zmodyfikowany:

en: New entry received
pl: Odebrano nowy wpis

en: You have received new entry:
pl: Otrzymałeś nowy artykuł:

en: Blocked Contacts
pl: Kontakty zablokowane

en: General:
pl: Ogólne

en: Message:
pl: Wiadomość

en: <b>Message:</b>
pl: <b>Wiadomość:</b>

en: Change Password
pl: Zmień hasło

en: Enter it again for confirmation:
pl: Wpisz ponownie nowe hasło:

en: Enter new password:
pl: Wpisz nowe hasło:

en: <b>Type your new status message</b>
pl: <b>Wpisz nowy opis statusu:</b>

en: Preset messages:
pl: Szablony opisów:

en: Save as Preset...
pl: Zapisz jako szablon...

en: Join _Group Chat
pl: Dołącz do _pokoju

en: _Add to Roster...
pl: Dod_aj do listy kontaktów...

en: _Copy JID/Email Address
pl: _Kopiuj JID/Adres e-mail

en: _Copy Link Location
pl: _Kopiuj adres odnośnika

en: _Open Email Composer
pl: _Otwórz Klienta Poczty

en: _Open Link in Browser
pl: _Otwórz Link w przeglądarce

en: _Start Chat
pl: _Rozpocznij rozmowę

en: Invite _Contacts
pl: Zaproś kontakty

en: Send _File
pl: Wyślij _plik

en: Toggle End to End Encryption
pl: Włącz/wyłącz _szyfrowanie połączenia

en: Toggle Open_PGP Encryption
pl: Włącz/wyłącz szyfrowanie Open_PGP

en: _Add to Roster
pl: Dod_aj do listy kontaktów

en: _History
pl: _Historia

en: In_vite
pl: _Zaproś

en: Invite Friends !
pl: Zaproś przyjaciół!

en: MUC server
pl: Serwer MUC

en: Please select a MUC server.
pl: Proszę wybrać serwer MUC.

en: You are going to begin a Multi-User Chat.
    Select the contacts you want to invite
pl: Zamierzasz rozpocząć czat.
    Wybierz kontakty, które chcesz do niego zaprosić

en: Fill in the form.
pl: Wypełnij formularz.

en: Room Configuration
pl: Konfiguracja pokoju

en: Edit Groups
pl: Edytuj Grupy

en: Close
pl: Zamknij

en: <b>List of possible features in Gajim:</b>
pl: <b>Lista możliwych funkcjonalności Gajima:</b>

en: Features
pl: Możliwości programu

en: A list of active, completed and stopped file transfers
pl: Lista aktywnych, ukończonych i zatrzymanych transferów plików

en: Cancel file transfer
pl: Usuwa transfer pliku

en: Cancels the selected file transfer
pl: Usuwa wybrany transfer pliku

en: Cancels the selected file transfer and removes incomplete file
pl: Usuwa wybrany transfer pliku i usuwa niedokończony plik

en: Clean _up
pl: P_osprzątaj

en: File Transfers
pl: Przesyłane pliki

en: Hides the window
pl: Ukrywa okno

en: Remove file transfer from the list.
pl: Usuń przesyłanie tego pliku z listy.

en: Removes completed, cancelled and failed file transfers from the list
pl: Usuwa zakończone, przerwane i nieudane transfery plików z listy

en: Shows a list of file transfers between you and others
pl: Wyświetla listę przesłanych plików

en: This action removes single file transfer from the list. If the transfer is active, it is first stopped and then removed
pl: To działanie spowoduje usunięcie przesyłu pliku z listy. Jeśli jest on aktywnyto najpierw zostanie zatrzymany a dopiero potem usunięty

en: When a file transfer is complete show a popup notification
pl: Gdy plik w całości zostanie przesłany, wyświetl okno powiadomienia

en: _Continue
pl: _Kontynuuj

en: _Notify me when a file transfer is complete
pl: _Powiadom mnie gdy przesyłanie pliku dobiegnie końca

en: _Open Containing Folder
pl: _Otwórz katalog zawierający ten plik

en: _Pause
pl: _Zatrzymaj

en: file transfers list
pl: Lista przesyłanych plików

en: <b>Chatstate Tab Colors</b>
pl: <b>Kolory kart w oknie czatu</b>

en: Account row
    Group row
    Contact row
    Chat Banner
pl: Konto
    Grupa
    Kontakt
    Banner

en: Bold
pl: Wytłuszczone

en: Composing
pl: Tworzenie wiadomości

en: Font style:
pl: Styl czcionki:

en: Gajim Themes Customization
pl: Wybieranie motywów dla Gajim

en: Gone
pl: Zniknął

en: Inactive
pl: Nieaktywny

en: Italic
pl: Kursywa

en: MUC
    Messages
pl: MUC
    Wiadomości

en: MUC Directed
    Messages
pl: Czat
    Wiadomości

en: Paused
pl: Zatrzymany

en: Text _color:
pl: _Kolor tekstu:

en: Text _font:
pl: _Czcionka tekstu:

en: _Background:
pl: _Tło:

en: Change _Nickname...
pl: Zmień pseudo_nim...

en: Change _Subject...
pl: Zmień _temat...

en: Configure _Room...
pl: Konfiguruj _pokój...

en: _Bookmark
pl: Dodaj _zakładkę dla tego pokoju

en: _Destroy Room
pl: _Zlikwiduj pokój

en: _Manage Room
pl: Zarządzaj pokojem

en: _Minimize on close
pl: _Minimalizuj przy zamknięciu

en: Occupant Actions
pl: Działania użytk_ownika

en: _Admin
pl: _Administrator

en: _Ban
pl: Za_banuj

en: _Kick
pl: Wy_rzuć

en: _Member
pl: _Uczestnik

en: _Owner
pl: _Właściciel

en: _Send Private Message
pl: _Wyślij prywatną wiadomość

en: _Voice
pl: _Głos

en: Create new post
pl: Utwórz nowy wpis

en: From
pl: Od

note: holds subject
en: Subject
pl: Temat

en: <b>WARNING:</b>
    If you plan to do massive deletions, please make sure Gajim is not running. Generally avoid deletions with contacts you currently chat with.
pl: <b>UWAGA:</b>
    Jeżeli chcesz usuwać wiele danych, upewnij się najpierw że Gajim nie jest uruchomiony. Unikaj też usuwania historii rozmów kontaktów, z którymi właśnie rozmawiasz.

en: <big><b>Welcome to Gajim History Logs Manager</b></big>
pl: <big><b>Witaj w menedżerze historii rozmów Gajima</b></big>

en: Delete
pl: Usuń

en: Export
pl: Eksport

en: Gajim History Logs Manager
pl: Historia rozmów

en: This log manager is not intended for log viewing. If you are looking for such functionality, use the history window instead.
    
    Use this program to delete or export logs. You can select logs from the left and/or search database from below.
pl: Menedżer logów nie powinien być używany do przeglądania logów. Jeżeli szukasz tej funkcjonalności, użyj okna historii rozmów.
    
    Programu tego używać należy do usuwania lub eksportowania logów. Możesz wskazać logi po lewej stronie okna lub przeszukać ich bazę używając poniższego pola.

en: _Search Database
pl: _Szukaj w bazie

en: Conversation History
pl: Historia rozmowy

en: Search:
pl: Szukaj

en: _Log conversation history
pl: _Zapisuj historię rozmowy

en: Join Group Chat
pl: Dołącz do pokoju

en: Join this room automatically when I connect
pl: Automatycznie dołącz do tego pokoju po uzyskaniu połączenia

en: Nickname:
pl: Pseudonim:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Recently:
pl: Ostatnio:

en: Room:
pl: Pokój:

en: _Join
pl: _Dołącz

en: Manage Accounts
pl: Zarządzaj kontami

en: Auto join
pl: Połącz automatycznie

en: If checked, Gajim will join this group chat on startup
pl: Zaznaczenie spowoduje łączenie z tym pokojem przy starcie programu

en: Manage Bookmarks
pl: Zarządzaj zakładkami

en: Minimize on Auto Join
pl: Minimalizuj po automatycznym wejściu

en: Print status:
pl: Wyświetlaj status:

en: Server:
pl: Serwer:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: PEP Service Configuration
pl: Konfiguracja usługi PEP

en: _Configure
pl: _Konfiguruj

en: <b>Properties</b>
pl: <b>Właściwości</b>

en: <b>Settings</b>
pl: <b>Ustawienia</b>

en: HTTP Connect
    SOCKS5
pl: Połączenie HTTP
    SOCKS5

en: Manage Proxy Profiles
pl: Zarządzaj profilami pośrednika

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Pass_word:
pl: _Hasło:

en: Type:
pl: Typ:

en: Use authentication
pl: Używaj autoryzacji

en: Add this contact to roster (Ctrl+D)
pl: Dodaje kontakt do listy kontaktów (Ctrl+D)

en: Invite contacts to the conversation (Ctrl+G)
pl: Zaproś kontakt do rozmowy (Ctrl+G)

en: Send a file (Ctrl+F)
pl: Wyślij plik (Ctrl+F)

en: Show a list of emoticons (Alt+M)
pl: Kliknij by wyświetlić listę emotikon (Alt+M)

en: Show a menu of advanced functions (Alt+A)
pl: Pokaż menu zaawansowanych funkcji (Alt+A)

en: Show the contact's profile (Ctrl+I)
pl: Pokaż profil kontaktu (Ctrl+I)

note: Make sure the character after "_" is not M/m (conflicts with Alt+M that is supposed to show the Emoticon Selector)
en: _Send
pl: _Wyślij

en: Passphrase
pl: Hasło

en: <b>Advanced Configuration Editor</b>
pl: <b>Edytor zaawansowanych konfiguracji</b>

en: <b>Applications</b>
pl: <b>Aplikacje</b>

en: <b>Auto Status</b>
pl: <b>Automatyczny status</b>

en: <b>Chat Appearance</b>
pl: <b>Tożsamość na czacie</b>

en: <b>Chat Line Colors</b>
pl: <b>Kolory wierszy czatu</b>

en: <b>Chat state notifications</b>
pl: <b>Powiadomienia o stanie</b>

note: a header for custom browser/client/file manager. so translate sth like: Custom Settings
en: <b>Custom</b>
pl: <b>Własne</b>

en: <b>Font</b>
pl: <b>Czcionka</b>

en: <b>GMail Options</b>
pl: <b>Opcje konta Gmail</b>

en: <b>Preset Status Messages</b>
pl: <b>Zapisane opisy</b>

en: <b>Privacy</b>
pl: <b>Prywatność</b>

en: <b>Roster Appearance</b>
pl: <b>Tożsamość na rosterze</b>

en: <b>Status Messages</b>
pl: <b>Opisy statusu</b>

en: <b>Themes</b>
pl: <b>Tematy</b>

en: <b>Visual Notifications</b>
pl: <b>Powiadomienia wizualne</b>

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced...
pl: Zaawansowane...

en: All chat states
    Composing only
    Disabled
pl: Wszystkie stany rozmowy
    Tylko dotyczące pisania
    Wyłączone

en: Allow _OS information to be sent
pl: Zezwól na wysyłanie informacji o systemie _operacyjnym

en: Allow popup/notifications when I'm _away/na/busy/invisible
pl: Pokazuj powiadomienia gdy mam status _zaraz wracam/nieobecny/zajęty/niewidoczny

en: Ask status message when I:
pl: Pytaj o opis przy zmianie statusu na:

en: Autodetect on every Gajim startup
    Always use GNOME default applications
    Always use KDE default applications
    Always use Xfce default applications
    Custom
pl: Automatyczne wykrywanie przy każdym uruchomieniu Gajima
    Zawsze używaj domyślnych aplikacji GNOME
    Zawsze używaj domyślnych aplikacji KDE
    Zawsze używaj domyślnych aplikacji XFCE
    Własne

en: Chat message:
pl: Wiadomość:

en: Check on startup if Gajim is the _default Jabber client
pl: Przy starcie zawsze sprawdzaj czy Gajim jest _domyślnym klientem Jabbera

en: Configure color and font of the interface
pl: Konfiguruj kolor i czcionkę interfejsu

en: Detached roster with detached chats
    Detached roster with single chat
    Single window for everything
    Detached roster with chat grouped by account
    Detached roster with chat grouped by type
pl: Oddzielne okno rostera, oddzielne okna czatów
    Oddzielne okno rostera, wspólne okno rozmów
    Jedno, wspólne okno dla rostera i rozmów
    Oddzielne okno rostera, rozmowy grupowane według konta
    Oddzielne okno rostera, rozmowy grupowane według typu

en: Display _extra email details
pl: Wyświetlaj _dodatkowe informacje o poczcie e-mail

en: Display _tunes of contacts in roster
pl: Wyświetlaj muzyczne ikonki kontaktów z listy

en: Display a_vatars of contacts in roster
pl: Wyświetlaj awatary kontaktów z listy

en: Display m_ood of contacts in roster
pl: Wyświetlaj nastroje kontaktów z listy

en: Display status _messages of contacts in roster
pl: Wyświetlaj _opisy statusu kontaktu na liście kontaktów

en: Emoticons:
pl: Emotikony:

en: Gajim can send and receive meta-information related to a conversation you may have with a contact. Here you can specify which chatstates you want to display in chat windows.
pl: Gajim może wysyłać i odbierać meta-infomacje związane z prowadzoną rozmową. W tym miejscu możesz zdecydować, które z tych danych chcesz wyświetlać w oknie rozmowy.

en: Gajim can send and receive meta-information related to a conversation you may have with a contact. Here you can specify which chatstates you want to send to the other party.
pl: Gajim może wysyłać i odbierać meta-infomacje związane z prowadzoną rozmową. W tym miejscu możesz zdecydować, jakie dane chcesz wysyłać do rozmówcy.

en: Gajim will notify you via a popup window in the bottom right of the screen about contacts that just signed out
pl: Gajim powiadomi automatycznie przy pomocy okna w prawym dolnym rogu o kontaktach które zmieniają status na Rozłączony

en: Hide all buttons in chat windows
pl: Ukryj przyciski w oknie rozmowy

en: If checked, Gajim will allow others to detect the operation system you are using
pl: Zaznaczenie tej opcji umożliwi innym wykrywanie jakiego systemu operacyjnego używasz

en: If checked, Gajim will also include information about the sender of the new emails
pl: Jeżeli opcja ta zostanie uaktywniona, Gajim będzie również wyświetlał informacje o nadawcach nowej poczty w twojej skrzynce

en: If checked, Gajim will change status to Away when the computer is unused.
pl: Uaktywnienie tej opcji spowoduje, że Gajim będzie zmieniał status na Zaraz wracam gdy komputer nie będzie używany.

en: If checked, Gajim will change status to Not Available when the computer has not been used even longer
pl: Użycie tej opcji oznacza, że Gajim zmieni status na Niedostępny po dłuższym okresie bezczynności

en: If checked, Gajim will display avatars of contacts in roster window and in group chats
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje wyświetlanie awatarów w oknie listy kontaktów (roster oraz okno czatu)

en: If checked, Gajim will display status messages of contacts under the contact name in roster window and in group chats
pl: Jeśli jest zaznaczone, Gajim będzie wyświetlał opis statusu kontaktu pod jego nazwą na liście kontaktów

en: If checked, Gajim will display the mood of contacts in the roster window
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje wyświetlanie nastrojów w oknie listy kontaktów (roster oraz okno czatu)

en: If checked, Gajim will display the tunes of contacts in the roster window
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje wyświetlanie muzycznych ikonek w oknie listy kontaktów (roster oraz okno czatu)

en: If checked, Gajim will highlight spelling errors in input fields of chat windows. If no language is explicitly set via right click on the input field, the default language will be used for this contact or group chat.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że Gajim będzie podświetlał błędy w pisowni w oknach rozmów. Jeżeli nie wskazano konkrentego słownika, program użyje słownika domyślnego.

en: If checked, Gajim will ignore incoming events from unauthorized contacts. Use with caution, because it blocks all messages from any contact that is not in the roster
pl: Zaznacz tę opcję tylko jeśli ktoś spoza listy kontaktów nęka Cię wiadomościami. Stosuj ją ostrożnie, ponieważ powoduje ona blokowanie wszystkich wiadomości od osób, których nie masz na liście kontaktów

en: If checked, Gajim will keep logs for encrypted messages. Please note that when using E2E encryption the remote party has to agree on logging, else the messages will not be logged.
pl: Po uaktywnieniu tej opcji, Gajim będzie logował wiadomości zaszyfrowane przez GPG oraz E2E. W przypadku E2E zgodę na logowanie wyrazić musi rozmówca. Jeżeli zgoda nie zostanie udzielona, wiadomości NIE BĘDĄ logowane.

en: If checked, Gajim will show a notification when a new e-mail is received via GMail
pl: Jeżeli opcja ta zostanie uaktywniona, Gajim będzie również wyświetlał informacje o nowej poczty w twojej skrzynce GMail

en: If checked, Gajim will sort contacts in roster window and groupchats by their status and not by the shown name
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje posortowanie listy kontaktów według ich statusu a nie według nazw

en: If checked, Gajim will use protocol-specific status icons. (eg. A contact from MSN will have the equivalent msn icon for status online, away, busy, etc...)
pl: Dzięki tej opcji Gajim będzie używał zestawów ikon charakterystycznych dla transportu, np. kontakt z MSN będzie miał odpowiednie ikony statusu dostępny, zaraz wracam, zajęty, itd

en: If enabled, Gajim will not ask for a status message. The specified default message will be used instead.
pl: Po uaktywnieniu tej opcji Gajim nie będzie prosił o opis statusu. Zostanie użyty opis domyślny.

en: If not disabled, Gajim will replace ascii smilies like ':)' with equivalent animated or static graphical emoticons
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje zastąpienie emotikon tekstowych jak ':)' emotikonami graficznymi

en: Ignore rich content in incoming messages
pl: Ignoruj wzbogaconą treść w wiadomościach

en: Log _encrypted chat session
pl: Loguj _zaszyfrowane wiadomości

en: Ma_ke message windows compact
pl: _Spraw by okna rozmowy były zwarte

en: Ma_nage...
pl: Za_rządzaj...

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Notify me about contacts that sign _in
pl: Powiadom mnie o kontaktach, które się _logują

en: Notify me about contacts that sign _out
pl: Powiadom mnie o kontaktach, które się _wylogowują

en: Notify on new _GMail email
pl: Powiadamiaj o nowej poczcie na koncie _Gmail

en: Personal Events
pl: Zdarzenia

en: Play _sounds
pl: Odtwórz _dźwięk

en: Pop it up
    Notify me about it
    Show only in roster
pl: Otwórz okno
    Powiadom mnie o tym
    Pokaż tylko w rosterze

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Sign _in
pl: _Połączony

en: Sign _out
pl: R_ozłączony

en: Some messages may include rich content (formatting, colors etc). If checked, Gajim will just display the raw message text.
pl: Niektóre wiadomości mogą zawierać dodatkowe atrybuty, jak kolory, czy formatowanie. Jeżeli ta opcja jest aktywna, Gajim będzie ignorował te dodatki i wyświetlał czysty tekst.

en: Status _iconset:
pl: Zestaw ikon _statusu:

en: Style
pl: Styl

en: T_heme:
pl: _Motyw:

en: The auto away status message. If empty, Gajim will not change the current status message
pl: Opis atomatycznego statusu Zaraz wracam. Jeśli pusty, Gajim nie zmieni aktualnego opisu

en: The auto not available status message. If empty, Gajim will not change the current status message
pl: Opis automatycznego statusu Niedostępny. Jeśli pusty, Gajim nie zmieni aktualnego opisu

en: Use _transports icons
pl: Używaj zestawów ikon _transportów

en: Use system _default
pl: Użyj _domyślnej dla systemu

en: When new event is received:
pl: Gdy odebrane zostanie nowe zdarzenie

en: _Away after:
pl: Automatyczny status '_Zaraz wracam' po:

en: _Browser:
pl: Prze_glądarka:

en: _Display chat state notifications:
pl: Wyświetlaj informacje stanie kontaktu:

en: _File manager:
pl: Menadżer _plików:

en: _Highlight misspelled words
pl: Podś_wietlaj błędy w pisowni

en: _Ignore events from contacts not in the roster
pl: _Ignoruj wiadomości od osób spoza listy kontaktów

en: _Incoming message:
pl: Wiadomość _otrzymana:

en: _Log status changes of contacts
pl: _Zapisuj w logach zmiany statusów kontaktów

en: _Mail client:
pl: Klient _poczty:

en: _Make message windows compact
pl: _Spraw, by okna wiadomości były zwarte

en: _Not available after:
pl: Automatyczny status '_Nieobecny' po:

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: _Outgoing message:
pl: Wysłana wiadomość :

en: _Reset to Default Colors
pl: Wróć do kolorów _domyślnych

en: _Send chat state notifications:
pl: Rodzaje powiadomień wysyłanych podczas rozmowy:

en: _Sort contacts by status
pl: Sortuj kontakty według statusu

en: _Status message:
pl: _Informacja o statusie:

en: _URL highlight:
pl: _Podświetlanie URL:

en: _Window behavior:
pl: _Zachowanie okna:

en: minutes
pl: minutach

en: Privacy Lists:
pl: Listy prywatności

en: <b>Add / Edit a rule</b>
pl: <b>Dodaj / Edytuj regułę</b>

en: <b>List of rules</b>
pl: <b>Lista reguł</b>

en: <i>Privacy List</i>
pl: <p>Lista prywatności</i>

en: Active for this session
pl: Aktywny w tej sesji

en: Active on each startup
pl: P_ołącz przy starcie programu

en: All
pl: wszystkim

en: Allow
pl: Zezwól

en: Deny
pl: Odmów

en: JabberID
pl: JID

en: Order:
pl: Kolejność:

en: Privacy List
pl: Lista prywatności

en: all by subscription
pl: według autoryzacji

en: all in the group
pl: według grupy

en: none
    both
    from
    to
pl: brak
    obie
    od
    do

en: to send me messages
pl: wysyłać mi wiadomości

en: to send me queries
pl: wysyłać kwerendy

en: to send me status
pl: wysyłać mi status

en: to view my status
pl: widzieć mój status

en: <b>Address</b>
pl: <b>Adresy</b>

en: <b>Avatar:</b>
pl: <b>Awatar:</b>

en: <b>Birthday:</b>
pl: <b>Urodziny:</b>

en: <b>City:</b>
pl: <b>Miasto:</b>

en: <b>Company:</b>
pl: <b>Firma:</b>

en: <b>Country:</b>
pl: <b>Kraj:</b>

en: <b>Department:</b>
pl: <b>Dział:</b>

en: <b>E-Mail:</b>
pl: <b>Adres e-mail:</b>

en: <b>Extra Address:</b>
pl: <b>Dodatkowy adres:</b>

note: Family Name
en: <b>Family:</b>
pl: <b>Nazwisko:</b>

en: <b>Full Name</b>
pl: <b>Imię i nazwisko</b>

note: Given Name
en: <b>Given:</b>
pl: <b>Imię:</b>

en: <b>Homepage:</b>
pl: <b>Strona domowa:</b>

note: Middle Name
en: <b>Middle:</b>
pl: <b>Drugie imię:</b>

en: <b>Name:</b>
pl: <b>Imię:</b>

en: <b>Nickname:</b>
pl: <b>Pseudonim:</b>

en: <b>Phone No.:</b>
pl: <b>Telefon:</b>

en: <b>Position:</b>
pl: <b>Stanowisko:</b>

en: <b>Postal Code:</b>
pl: <b>Kod pocztowy</b>:

note: Prefix in Name
en: <b>Prefix:</b>
pl: <b>Prefiks:</b>

en: <b>Role:</b>
pl: <b>Rola:</b>

en: <b>State:</b>
pl: <b>Województwo:</b>

en: <b>Street:</b>
pl: <b>Ulica:</b>

note: Suffix in Name
en: <b>Suffix:</b>
pl: <b>Sufiks:</b>

note: "About" is the text of a tab of vcard window
en: About
pl: Informacje

en: Click to set your avatar
pl: Kliknij aby ustawić avatar

note: Do NOT change sequence. Just translate YYYY and MM and DD (from Year, Month, Day accordingly)
en: Format: YYYY-MM-DD
pl: Format: RRRR-MM-DD

en: Personal Info
pl: Informacje osobiste

en: Work
pl: Praca

en: <b>What do you want to do?</b>
pl: <b>Co chcesz zrobić?</b>

en: Remove account _only from Gajim
pl: Usuń konto _tylko z Gajima

en: Remove account from Gajim and from _server
pl: Usuń konto z Gajima i z _serwera

note: Remove group Remove
en: _Remove
pl: _Usuń

en: A_sk to see his/her status
pl: Poproś o to, żeby móc widzieć jego/jej _status

en: Add Special _Notification...
pl: Dodaj powiadomienia _specjalne...

en: Assign Open_PGP Key...
pl: Przypisz klucz Open_PGP...

en: Edit _Groups...
pl: Modyfikuj _grupy...

note: Execute Command
en: Execute Command...
pl: Wykonaj komendę...

note: Invite to Invite to Groupchat
en: In_vite to
pl: _Zaproś do

note: Send Custom Status
en: Send Cus_tom Status
pl: Wyślij odrębny status

en: Send Single _Message...
pl: Wyślij _wiadomość...

en: Send _File...
pl: Wyślij _plik...

en: Set Custom _Avatar...
pl: Ustaw własny _avatar...

en: Start _Chat
pl: Rozpocznij _rozmowę

en: _Allow him/her to see my status
pl: _Pozwól mu/jej widzieć swój status

en: _Block
pl: _Zablokuj

en: _Forbid him/her to see my status
pl: _Zabroń mu/jej widzieć twój status

en: _Manage Contact
pl: _Modyfikuj dane kontaktu

en: _Rename...
pl: _Zmień nazwę...

en: _Subscription
pl: _Autoryzacja

en: _Unblock
pl: _Cofnij blokadę

en: _Unignore
pl: _Cofnij ignorowanie

en: A_ccounts
pl: _Konta

en: Add _Contact...
pl: Dod_aj kontakt...

en: Fea_tures
pl: _Możliwości programu

en: File _Transfers
pl: _Przesyłanie plików

en: Frequently Asked Questions (online)
pl: Najczęściej Zadawane Pytania (w sieci)

en: Help online
pl: Pomoc w sieci

en: Profile, A_vatar
pl: Profil, _Awatar

en: Show Trans_ports
pl: Pokaż _transporty

en: Show _Offline Contacts
pl: Pokaż kontakty niep_ołączone

en: Show _roster
pl: Pokaż _listę kontaktów

note: Make sure the character after "_" is not M/m (conflicts with Alt+M that is supposed to show the Emoticon Selector)
en: _Actions
pl: _Działania

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Preferences
pl: _Ustawienia

en: _Quit
pl: _Zakończ

en: _Send Single Message...
pl: Wyślij _wiadomość...

en: _View
pl: _Widok

en: Please wait while retrieving search form...
pl: Proszę czekać, trwa pobieranie formularza wyszukiwania...

en: Search
pl: Szukaj

en: _Add contact
pl: Dodaj _kontakt

note: Information
en: _Information
pl: Informacje o kontakcie

en: _Search
pl: _Szukaj

en: G_o
pl: I_dź

en: _Address:
pl: _Adres:

en: Register to
pl: Zarejestruj w

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: From:
pl: Od:

en: Reply to this message
pl: Odpowiedz na tę wiadomość

en: Sen_d
pl: _Wyślij

en: Send message
pl: Wyślij wiadomość

en: Send message and close window
pl: Wyślij wiadomość i zamknij okno

en: Subject:
pl: Temat:

en: To:
pl: Do:

en: _Reply
pl: _Odpowiedz

en: _Send & Close
pl: _Wyślij i zamknij

en: Au_thorize
pl: _Autoryzuj

en: Authorize contact so he or she can know when you're connected
pl: Autoryzuj kontakt - będzie wówczas wiedział, kiedy jesteś połączony

en: Deny authorization from contact so he or she cannot know when you're connected
pl: Odmów autoryzacji kontaktowi, nie będzie on wówczas wiedział kiedy jesteś połączony

en: Subscription Request
pl: Prośba o autoryzację

en: _Deny
pl: O_dmów

en: Select the account with which you want to synchronise
pl: Wskaż konto, z którym chcesz zsynchronizować kontakty

en: Select the contacts you want to synchronise
pl: Wybierz kontakty, które chcesz zsynchronizować

en: Synchronise : select contacts
pl: Synchronizacja: wybierz kontakty

en: Mute Sounds
pl: Wyłącz dźwięki

en: Send Single _Message
pl: Wyślij _wiadomość

en: Show All Pending _Events
pl: Pokaż wszystkie oczekujące _zdarzenia

en: Show _Roster
pl: Pokaż _listę kontaktów

en: _Group Chat
pl: _Pokój

note: Given Name
en: <b>Ask:</b>
pl: <b>Pytaj:</b>

en: <b>Client:</b>
pl: <b>Klient:</b>

en: <b>Resource:</b>
pl: <b>Zasób:</b>:

note: Family Name
en: <b>Subscription:</b>
pl: <b>Subskrybcja:</b>

en: Comments
pl: Komentarze

en: Configured avatar:
pl: Ustawiony avatar:

en: Contact
pl: Kontakt

en: Contact Information
pl: Informacje o kontakcie

en: More
pl: Więcej

en: User avatar:
pl: Używany avatar

en: <b>XML Input</b>
pl: <b>Wejście XML</b>

note: Info/Query make the "IQ" initials. So translate like this 'YourLang/YourLang (Info/Query)'. Thanks (it's a tooltip so width is not a problem)
en: Info/Query
pl: Informacje/Zapytanie

en: _Message
pl: Wiado_mość

en: _Presence
pl: _Obecność

en: Add Special _Notification
pl: Dodaj powiadomienia _specjalne

en: Assign Open_PGP Key
pl: Przypisz klucz Open_PGP

note: Edit Groups
en: Edit _Groups
pl: Modyfikuj _grupy

note: Rename
en: _Rename
pl: _Zmień nazwę

en: _Modify Account...
pl: _Modyfikuj konto...

en: Local jid:
pl: Lokalny JID:

en: Personal
pl: Informacje osobiste

en: Resource:
pl: Zasoby:

en: Modify Account
pl: Modyfikuj konto

en: Cancel confirmation
pl: Cofnij potwierdzenie

en: You are in process of executing command. Do you really want to cancel it?
pl: Jesteś w trakcie wykonywania komendy. Czy na pewno chcesz ją przerwać?

en: Service changed the session identifier.
pl: Klient na %s anulował negocjację sesji

en: Service sent malformed data
pl: Usługa wysłała niepoprawne dane

note: when stanza doesn't have error description
en: Service returned an error.
pl: Usługa zwróciła komunikat błędu.

note: For i18n
en: Activated
pl: Aktywny

en: Deactivated
pl: Nieaktywny

en: Boolean
pl: Zmienna logiczna

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Text
pl: Tekst

en: Color
pl: Kolor

en: Preference Name
pl: Nazwa opcji

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

note: we talk about option description in advanced configuration editor
en: (None)
pl: (Brak)

note: we talk about password
en: Hidden
pl: Ukryte

note: the next script, executed in the "po" directory, generates the following list. #!/bin/sh LANG=$(for i in *.po; do j=${i/.po/}; echo -n "_('"$j"')":" '"$j"', " ; done) echo "{_('en'):'en'",$LANG"}"
en: English
pl: angielski

en: Belarusian
pl: bułgarski

en: Bulgarian
pl: bułgarski

en: Breton
pl: bretoński

en: Czech
pl: czeski

en: German
pl: niemiecki

en: Greek
pl: grecki

en: British
pl: brytyjski

en: Esperanto
pl: esperanto

en: Spanish
pl: hiszpański

en: Basque
pl: baskijski

en: French
pl: francuski

en: Croatian
pl: chorwacki

en: Italian
pl: włoski

en: Norwegian (b)
pl: norweski (b)

en: Dutch
pl: holenderski

en: Norwegian
pl: norweski

en: Polish
pl: polski

en: Portuguese
pl: portugalski

en: Brazilian Portuguese
pl: portugalski (Brazylia)

en: Russian
pl: rosyjski

en: Serbian
pl: serbski

en: Slovak
pl: słowacki

en: Swedish
pl: szwedzki

en: Chinese (Ch)
pl: chiński (Ch)

en: Spelling language
pl: Wybierz słownik

note: we are not connected
en: A connection is not available
pl: Połączenie jest niemożliwe

en: Your message can not be sent until you are connected.
pl: Nie możesz wysłać wiadomości dopóki nie będziesz połączony.

en: GPG encryption enabled
pl: Szyfrowanie GPG włączone

note: Add to roster add_to_roster_menuitem
en: Not in Roster
pl: spoza listy kontaktów

en: Unknown Artist
pl: Nieznany wykonawca

en: Unknown Title
pl: Nieznany tytuł

en: Unknown Source
pl: Nieznany album

en: %(nickname)s from group chat %(room_name)s
pl: %(nickname)s z pokoju %(room_name)s

en: GPG encryption disabled
pl: Szyfrowanie GPG wyłączone

en: Session WILL NOT be logged
pl: Sesja NIE BĘDZIE logowana

en: Session WILL be logged
pl: Sesja BĘDZIE logowana

en: Commands: %s
pl: Polecenia: %s

en: Usage: /%s, clears the text window.
pl: Użycie: /%s czyście okno tekstowe.

en: Usage: /%s, hide the chat buttons.
pl: Użycie: /%s ukrywa przyciski czatu.

en: Usage: /%s <action>, sends action to the current group chat. Use third person. (e.g. /%s explodes.)
pl: Użycie: /%s <działanie> wysyła działanie do aktualnego pokoju. Używaj w trzeciej osobie (np. /%s eksploduje.)

en: Usage: /%s, sends a ping to the contact
pl: Uzycie: /%s, wysyła sygnał ping do kontaktu

en: Usage: /%s, send the message to the contact
pl: Użycie: /%s wysyła wiadomość do kontaktu

en: No help info for /%s
pl: Brak informacji o pomocy dla /%s

en: Session negotiation cancelled
pl: Negocjowanie sesji zostało przerwane

en: E2E encryption enabled
pl: Szyfrowanie E2E włączone

en: E2E encryption disabled
pl: Szyfrowanie E2E wyłączone

note: %s is being replaced in the code with JID
en: You just received a new message from "%s"
pl: Właśnie otrzymałeś nową wiadomość od "%s"

en: If you close this tab and you have history disabled, this message will be lost.
pl: Jeśli zamkniesz tę kartę, a nie masz uaktywnionej opcji historii, to utracisz tę wiadomość.

en: Database Error
pl: Błąd bazy danych

en: %s is now %s
pl: %s ma teraz status %s

en: creating logs database
pl: tworzenie bazy danych z logami

en: %s is a file but it should be a directory
pl: %s jest plikiem choć powinien być katalogiem

en: Gajim will now exit
pl: Gajim zakończy teraz działanie

en: %s is a directory but should be a file
pl: %s jest katalogiem choć powinien być plikiem

en: creating %s directory
pl: tworzenie katalogu %s

en: Change status information
pl: Zmień informację o statusie

en: Change status
pl: Zmień status

en: Set the presence type and description
pl: Ustaw typ widoczności i status opisowy

en: Free for chat
pl: Chętny do rozmowy

en: Online
pl: Dostępny

en: Extended away
pl: Nieobecny

en: Do not disturb
pl: Nie przeszkadzać.

en: Offline - disconnect
pl: Nieobecny - rozłączony

en: Presence description:
pl: Status opisowy

en: The status has been changed.
pl: Status został zmieniony.

en: Leave Groupchats
pl: Opuść pokoje

en: %(nickname)s on %(room_jid)s
pl: %(nickname)s z pokoju %(room_jid)s

en: You have not joined a groupchat.
pl: Nie dołączyłeś do pokoju.

en: Choose the groupchats you want to leave
pl: Wybierz pokoje, które chcesz opuścić

note: Make special context menu if group is Groupchats
en: Groupchats
pl: Pokoje

en: You left the following groupchats:
pl: Opuściłeś pokoje:

en: Forward unread messages
pl: Prześlij dalej nieprzeczytane wiadomości

en: All unread messages have been forwarded.
pl: Wszystkie nieprzeczytane wiadomości zostały przesłane dalej.

en: Use D-Bus and Notification-Daemon to show notifications
pl: Korzystaj z DBus i Demona Powiadomień aby wyświetlać powiadomienia

en: Time in minutes, after which your status changes to away.
pl: Czas w minutach, po którym twój status zostanie zmieniona na Zaraz wracam.

en: $S (Away as a result of being idle more than $T min)
pl: $S (Zaraz wracam z powodu braku aktywności przez $T min.)

en: $S will be replaced by current status message, $T by autoaway time.
pl: $S zostanie zastąpiony bieżącym opisem stanu, $T przez czas bezczynności

en: Time in minutes, after which your status changes to not available.
pl: Czas w minutach, po którym twój status zostanie zmieniony na Niedostępny.

en: $S (Not available as a result of being idle more than $T min)
pl: $S (Status Nieobecny z powodu bezczynności programu powyżej $T min.)

en: List (space separated) of rows (accounts and groups) that are collapsed.
pl: Lista (oddzielona spacjami) kolumn (kont lub grup), które są zwinięte.

note: sorted alphanum
en: default
pl: domyślny

en: Enable link-local/zeroconf messaging
pl: Uaktywnij komunikację link-local/zeroconf

en: Language used by speller
pl: Język używany przez słownik

en: 'always' - print time for every message.
    'sometimes' - print time every print_ichat_every_foo_minutes minute.
    'never' - never print time.
pl: 'always' - wyświetlaj czas każdej wiadomości.
    'sometmes' - czas wyświetlany jest w odstępach zdefiniowanych w zmiennej print_ichat_every_foo_minutes.
    'never' - nigdy nie wyświetlaj czasu.

en: Print time in chats using Fuzzy Clock. Value of fuzziness from 1 to 4, or 0 to disable fuzzyclock. 1 is the most precise clock, 4 the least precise one. This is used only if print_time is 'sometimes'.
pl: Wartość "niedokładności" od 1 do 4 (0 wyłącza "okołozegarek" [fuzzyclock]). 1 oznacza najbardziej precyzyjne wskazania zegara, 4 najmniej dokładne. Ustawienie to brane jest pod uwagę jedynie wtedy, gdy opcja print_time ustawiona jest na 'sometimes'.

en: Treat * / _ pairs as possible formatting characters.
pl: Traktuj pary znaków * / _ jako znaki formatujące.

en: If True, do not remove */_ . So *abc* will be bold but with * * not removed.
pl: Jeśli ma wartość True, to */_ nie będą usuwane. Zatem napis *abc* będzie pogrubiony ale bez usuniętych znaków * *.

en: Uses ReStructured text markup to send HTML, plus ascii formatting if selected. For syntax, see http://docutils.sourceforge.net/docs/ref/rst/restructuredtext.html (If you want to use this, install docutils)
pl: Używa znaczników ReStructured oraz formatowania ASCII. Musisz mieć zainstalowany pakiet docutils. Wyjaśnienie składni dostępne na stronie http://docutils.sourceforge.net/docs/ref/rst/

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
pl: Znak dodawany do nicka przy użyciu autouzupełniania klawiszem TAB (tylko czat)

en: Character to propose to add after desired nickname when desired nickname is used by someone else in group chat.
pl: Znak proponowany do dodania do nicka w sytuacji, gdy dany nick jest już używany przez innego uzytkownika czatu

en: This option let you customize timestamp that is printed in conversation. For exemple "[%H:%M] " will show "[hour:minute] ". See python doc on strftime for full documentation: http://docs.python.org/lib/module-time.html
pl: Ta opcja pozwala na zdefiniowanie formatu czasu wyświetlanego w oknie rozmowy. Na przykład "[%H:%M] " spowoduje wyświetlenie szablonu "[godzina:minuta] ". Więcej informacji w dokumentacjy Pythona dotyczącą strftime: http://docs.python.org/lib/module-time.html

en: Characters that are printed before the nickname in conversations
pl: Znaki, które wyświetlane są podczas rozmowy przed nazwą użytkownika

en: Characters that are printed after the nickname in conversations
pl: Znaki, które wyświetlane są podczas rozmowy za nazwą użytkownika

en: The username used to identify the Last.fm account.
pl: Nazwa użytkownika serwisu Last.fm.

en: Add * and [n] in roster title?
pl: Dodać * i [n] do tytułu listy kontaktów?

en: How many lines to remember from previous conversation when a chat tab/window is reopened.
pl: Ile linii z poprzedniej rozmowy powinno zostać zapamiętanych gdy okno/karta rozmowy zostanie ponownie otwarta.

en: How many minutes should last lines from previous conversation last.
pl: Ile minut powinny być widoczne linie z poprzedniej rozmowy.

en: Send message on Ctrl+Enter and with Enter make new line (Mirabilis ICQ Client default behaviour).
pl: Kombinacja Ctrl+Enter wysyła wiadomość a Enter tworzy nową linię (domyślne zachowanie klienta Mirabilis ICQ).

en: How many lines to store for Ctrl+KeyUP.
pl: Ile przechwywać linii dla kombinacji Ctrl+KeyUP.

en: Either custom url with %s in it where %s is the word/phrase or 'WIKTIONARY' which means use wiktionary.
pl: Albo własny url zawierający %s, gdzie %s jest słowem/frazą, albo WIKTIONARY, co oznacza użycie wiktionary.

en: If checked, Gajim can be controlled remotely using gajim-remote.
pl: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, to Gajim będzie mógł być sterowany zdalnie z wykorzystaniem gajim-remote.

en: If True, listen to D-Bus signals from NetworkManager and change the status of accounts (provided they do not have listen_to_network_manager set to False and they sync with global status) based upon the status of the network connection.
pl: Jeżeli opcja ustawiona jest na True, Gajim nasłuchuje komunikatów D-Bus wysyłanych przez NetworkManagera i zmienia status poszczególnych kont (o ile nie mają ustawionej opcji listen_to_network_manager) na False i synchronizują się ze statusem globalnym) w oparciu o status wykorzystywanego połączenia sieciowego.

en: Sent chat state notifications. Can be one of all, composing_only, disabled.
pl: Wysyłaj informacje o twoim statusie podczas prowadzenia rozmowy. Może przyjmować wartości all, composing_only, disabled.

en: Displayed chat state notifications in chat windows. Can be one of all, composing_only, disabled.
pl: Informacje o statusie rozmówcy wyświetlane w oknie rozmowy. Przyjmuje wartości all, composing_only, disabled.

en: When not printing time for every message (print_time==sometimes), print it every x minutes.
pl: W przypadku wybrania wyświetlania czasu nie dla każdej wiadomości (print_time==sometimes), zmienna określa co ile minut Gajim ma wyświetlać czas nadejścia nowej wiadomości.

en: Ask before closing a group chat tab/window.
pl: Zapytaj przed zamknięciem karty/okna rozmowy grupowej.

en: Always ask before closing group chat tab/window in this space separated list of group chat jids.
pl: Zapytaj przed zamknięciem karty/okna rozmowy grupowej, która prowadzona jest na każdym z pokojów wymienionych na liście (nazwy pokojów rozdzielone spacją).

en: Never ask before closing group chat tab/window in this space separated list of group chat jids.
pl: Nigdy nie pytaj przed zamknięciem karty/okna rozmowy grupowej, która prowadzona jest na dowolnym pokoju obecnym na tej liście (nazwy pokojów rozdzielone spacją).

en: Comma separated list of hosts that we send, in addition of local interfaces, for File Transfer in case of address translation/port forwarding.
pl: Oddzielona przecinkami lista hostów, którą wysyłamy w celu przesyłania plików, w przypadku tłumaczenia adresu/przekierowania portu.

en: IEC standard says KiB = 1024 bytes, KB = 1000 bytes.
pl: Standard IEC mówi, że KiB = 1024 bajty, KB = 100 bajtów.

en: Notify of events in the system trayicon.
pl: Powiadamiaj o zdarzeniach za pomocą ikony w obszarze powiadamiania.

en: Show tab when only one conversation?
pl: Czy pokazywać kartę gdy otwarta jest tylko jedna rozmowa?

en: Show tabbed notebook border in chat windows?
pl: Czy pokazywać rozgraniczenie kart w oknie czatu?

en: Show close button in tab?
pl: Czy pokazywać przycisk zamknięcia na karcie?

en: When negotiating an encrypted session, should Gajim assume you want your messages to be logged?
pl: Czy podczas negocjowania szyfrowanej sesji Gajim ma przyjąć, że chcesz ją logować?

en: Preview new messages in notification popup?
pl: Podgląd nowych wiadomości w oknie powiadomienia?

en: A semicolon-separated list of words that will be highlighted in group chats.
pl: Lista słów oddzielonych średnikami, które będą podświetlane w trakcie rozmowy w pokoju.

en: If True, quits Gajim when X button of Window Manager is clicked. This setting is taken into account only if trayicon is used.
pl: Jeśli ma wartość True, to Gajim jest zamykany po wciśnięciu przycisku X Menadżera Okien. Ta opcja jest brana pod uwagę tylko gdy używana jest tacka systemowa.

en: If True, Gajim will check if it's the default jabber client on each startup.
pl: Jeśli ma wartość True, Gajim sprawdzi przy każdym uruchomieniu czy jest domyślnym klientem Jabbera.

en: If True, Gajim will display an icon on each tab containing unread messages. Depending on the theme, this icon may be animated.
pl: Jeśli ma wartość True, Gajim wyświetli ikonę na każdej karcie zawierającej nieprzeczytaną wiadomość. Ikona ta może być animowana, w zależności od motywu.

en: If True, Gajim will display the status message, if not empty, for every contact under the contact name in roster window.
pl: Jeśli ma wartość True, Gajim wyświetli opis statusu, jeśli nie jest on pusty, dla każdego kontaktu pod jego nazwą w oknie listy kontaktów.

en: Define the position of the avatar in roster. Can be left or right
pl: Zdefiniuj pozycję avatara na liście kontaktów. Lewo lub prawo

en: If True, Gajim will ask for avatar each contact that did not have an avatar last time or has one cached that is too old.
pl: Jeśli ma wartość True, Gajim wyśle zapytanie o awatar każdego kontaktu, który ostatnio nie miał awatara lub ma zapisany jedynie stary.

en: If False, Gajim will no longer print status line in chats when a contact changes his or her status and/or his or her status message.
pl: Jeśli ma wartość False, to nie będziesz informowany o zmianie statusu lub opisu statusu przez kontakt, z którym rozmawiasz.

en: can be "none", "all" or "in_and_out". If "none", Gajim will no longer print status line in groupchats when a member changes his or her status and/or his or her status message. If "all" Gajim will print all status messages. If "in_and_out", Gajim will only print FOO enters/leaves group chat.
pl: Zmienna przybiera wartości "none", "all" oraz "in_and_out". W przypadku ustawienia "none", Gajim nie będzie już powiadamiał o zmianie statusu (lub opisu stanu) przez innego użytkownika czatu. "all" spowoduje wyświetlanie wszystkich wiadomości o statusie każdego użytkownika. Wybranie "in_and_out" nakazuje programowi wyświetlanie jedynie informacji o wejściu użytkownika do pokoju lub jego opuszczeniu.

en: Background color of contacts when they just signed in.
pl: Kolor tła dla logujących się kontaktów.

en: Background color of contacts when they just signed out.
pl: Kolor tła dla kontaktów w trakcie wylogowywania.

en: If True, restored messages will use a smaller font than the default one.
pl: Jeżeli opcja ustawiona jest na True, przywrócone wiadomości będą wyświetlane mniejszą czcionką.

en: Don't show avatar for the transport itself.
pl: Nie pokazuj awatarów transportów.

en: Don't show roster in the system taskbar.
pl: Nie pokazuj okna rostera na pasku zadań.

en: If True and installed GTK+ and PyGTK versions are at least 2.8, make the window flash (the default behaviour in most Window Managers) when holding pending events.
pl: Jeżeli opcja ta jest aktywna oraz zainstalowano GTK+ i PyGTK w wersji nie niższej niż 2.8, odebrane a nie przeczytane wiadomości spowodują miganie okna programu.

en: Jabberd1.4 does not like sha info when one join a password protected group chat. Turn this option to False to stop sending sha info in group chat presences.
pl: Demon Jabberd1.4 nie toleruje wysyłania "sha info" podczas wchodzenia do pokoju chronionego hasłem. Ustaw tą opcję na False aby zabronić Gajimowi wysyłania takiej informacji.

note: always, never, peracct, pertype should not be translated
en: Controls the window where new messages are placed.
    'always' - All messages are sent to a single window.
    'always_with_roster' - Like 'always' but the messages are in a single window along with the roster.
    'never' - All messages get their own window.
    'peracct' - Messages for each account are sent to a specific window.
    'pertype' - Each message type (e.g., chats vs. groupchats) are sent to a specific window.
pl: Kontroluje zachowanie okna z nowymi wiadomościami.
    'always' - wszystkie wiadomości wysyłane są do tego samego okna.
    'always_with_roster' - jak 'always', ale wiadomości znajdują się w tym samym oknie, co roster.
    'never' - każda z wiadomości otrzymuje swoje własne okno.
    'peracct' - wiadomości dla każdego z kont mają wspólne okno.
    'pertype' - wiadomości określonego typu (np. rozmowa czy konferencja) mają wspólne okno. Aby uaktywnić dokonane w tej opcji zmiany, trzeba ponownie uruchomić program.

en: If False, you will no longer see the avatar in the chat window.
pl: Jeżeli ustawisz tą opcję na False, Gajim nie będzie wyświetlał avatara w oknie rozmowy.

en: If True, pressing the escape key closes a tab/window.
pl: Ustawienie 'True' spowoduje zamykanie okna/karty rozmowy po naciśnięciu klawisza ESC.

en: Hides the buttons in chat windows.
pl: Ukrywa przyciski w oknie czatu.

en: Hides the banner in a group chat window
pl: Ukrywa banner w oknie czatu

en: Hides the banner in two persons chat window
pl: Usuwa banner podczas rozmowy dwóch osób

en: Hides the group chat occupants list in group chat window.
pl: Usuwa z okna rozmowy grupowej listę osób obecnych w pokoju.

en: In a chat, show the nickname at the beginning of a line only when it's not the same person talking than in previous message.
pl: Podczas rozmowy grupowej, pokaż nazwę rozmówcy na początku linii tylko wówczas, gdy poprzednią wiadomość wysłała inna osoba.

en: Indentation when using merge consecutive nickname.
pl: Wcięcie stosowane przy łaczeniu tych samych nicków.

en: Smooth scroll message in conversation window
pl: Płynne przewijanie w oknie rozmowy

en: List of colors that will be used to color nicknames in group chats.
pl: Lista kolorów, które używane będą do kolorowania nicków w oknach czatu.

en: Ctrl-Tab go to next composing tab when none is unread.
pl: Kombinacja klawiszy Ctrl-Tab przechodzi do następnej karty, o ile w żadnej z nich nie ma nieprzeczytanych wiadomości.

en: Should we show the confirm metacontacts creation dialog or not? Empty string means we never show the dialog.
pl: Czy program powinien potwierdzać za każdym razem utworzenie metakontaktu? Pusty ciąg spowoduje, że okno dialogowe nie będzie wyświetlane.

en: If True, you will be able to set a negative priority to your account in account modification window. BE CAREFUL, when you are logged in with a negative priority, you will NOT receive any message from your server.
pl: Jeżeli opcja ustawiona jest na True, w oknie modyfikacji właściwości konta będziesz mógł korzystać z ujemnych priorytetów. Zauważ, że po zalogowaniu z ujemnym priorytetem nie będziesz otrzymywał żadnych wiadomości z twojego serwera.

en: If True, Gajim will use Gnome Keyring (if available) to store account passwords.
pl: Jeśli opcja ta ustawiona jest na True, do przechowywania haseł Gajim będzie używał Menedżera bazy kluczy GNOME.

en: If True, Gajim will show number of online and total contacts in account and group rows.
pl: Jeśli opcja ustawiona jest na True, Gajim będzie wyświetlał liczbę połączonych kontaktów oraz ogólną liczbę kontaktów dla każdego konta oraz grupy

en: Can be empty, 'chat' or 'normal'. If not empty, treat all incoming messages as if they were of this type
pl: Przyjmuje wartość pustą, 'chat' lub 'normal'. Dwie ostatnie określają czy Gajim będzie traktował każdą przychodzącą wiadomość jako czat lub pojedynczą wiadomość

en: If True, Gajim will scroll and select the contact who sent you the last message, if chat window is not already opened.
pl: Jeżeli ustawiono na 'True', Gajim przewinie listę kontaktów i wybierze ten kontakt, który wysłał ci ostatnią wiadomość, ale tylko wtedy gdy okno czatu nie jest już otwarte.

en: If True, Gajim will convert string between $$ and $$ to an image using dvips and convert before insterting it in chat window.
pl: Jeżeli ustawiono na 'True', Gajim dokona konwersji ciągów zawartych pomiędzy $$ i $$ do postaci obrazu (z wykorzystaniem dvips) przed wstawieniem ich do okna rozmowy.

en: Time of inactivity needed before the change status window closes down.
pl: Wymagany jest okres nieaktywności zanim zamknięte zostanie okno zmiany statusu.

en: Maximum number of lines that are printed in conversations. Oldest lines are cleared.
pl: Maksymalna ilość linii, jaka jest wyświetlana podczas rozmów. Najstarsze są usuwane.

en: If True, notification windows from notification-daemon will be attached to systray icon.
pl: Po nadaniu wartości True okna powiadomień będą połączone z obszarem powiadomień.

en: Priority will change automatically according to your status. Priorities are defined in autopriority_* options.
pl: Priorytet ulegnie automatycznej zmianie, wraz ze zmianą statusu. Priorytety zdefiniowane są opcjach rozpoczynających się od autopriority_*.

en: If disabled, don't sign presences with GPG key, even if GPG is configured.
pl: Po wyłączeniu tej opcji, Gajim nie podpisuje komunikatów o stanach kluczem GPG, nawet jeśli GPG jest skonfigurowany.

en: Should Gajim automatically start an encrypted session when possible?
pl: Czy Gajim powinien automatycznie zaczynać zaszyfrowaną sesje jeśli to możliwe?

en: Ordered list (space separated) of connection type to try. Can contain tls, ssl or plain
pl: Lista połączeń (rozdzielona spacjami) zawierająca wykaz rodzajów połączeń. Może zawierać tls, ssl lub plain

en: Show a warning dialog before sending password on an plaintext connection.
pl: Pokaż ostrzeżenie przed wysłaniem hasła nieszyfrowanym połączeniem.

en: Show a warning dialog before using standard SSL library.
pl: Pokaż ostrzeżenie przed użyciem standardowej biblioteki SSL.

en: Space separated list of ssl errors to ignore.
pl: Lista błędów (rozdzielona spacjami) zawierająca wykaz błędów ssl, które program będzie ignorował.

en: How many seconds to wait for the answer of keepalive packet before we try to reconnect.
pl: Czas oczekiwania (w sekundach) na odpowiedź na pakiet podtrzymujący połączenie przed podjęciem próby ponownego połączenia.

note: yes, no, ask
en: Jabberd2 workaround
pl: Obejście dla Jabberd2

en: If checked, Gajim will use your IP and proxies defined in file_transfer_proxies option for file transfer.
pl: Jeżeli ta opcja jest aktywna, Gajim pobierze adresy serwerów proxy z klucza file_transfers_proxies i użyje ich podczas przesyłania plików.

en: Is OpenPGP enabled for this contact?
pl: Czy OpenPGP jest włączone dla tego kontaktu?

en: Language for which we want to check misspelled words
pl: Język, którego używa słownik przy sprawdzaniu pisowni

en: all or space separated status
pl: all lub komunikaty stanu rozdzielone spacjami

en: 'yes', 'no', or 'both'
pl: 'yes', 'no' lub 'both'

en: 'yes', 'no' or ''
pl: 'yes', 'no' lub "

en: Sleeping
pl: Śpię

en: Back soon
pl: Niedługo wrócę

en: Back in some minutes.
pl: Wrócę za jakiś czas.

en: Eating
pl: Jem

en: I'm eating, so leave me a message.
pl: Jem. Zostaw wiadomość.

en: Movie
pl: Film

en: I'm watching a movie.
pl: Oglądam film.

en: Working
pl: Praca

en: I'm working.
pl: Pracuję.

en: Phone
pl: Telefon

en: I'm on the phone.
pl: Rozmawiam przez telefon.

en: Out
pl: Wyszedłem

en: I'm out enjoying life.
pl: Wyszedłem cieszyć się życiem.

en: I'm available.
pl: Dostępny.

en: I'm free for chat.
pl: Chętny do rozmowy.

en: Be right back.
pl: Zaraz wracam.

en: I'm not available.
pl: Nieobecny.

en: Do not disturb.
pl: Nie przeszkadzać.

en: Bye!
pl: Żegnaj!

en: Sound to play when a group chat message contains one of the words in muc_highlight_words, or when a group chat message contains your nickname.
pl: Dźwięk, który zostanie odtworzony, gdy wiadomość MUC będzie zawierać jeden z wyrazów ze zmiennej muc_highlight_words lub gdy wiadomość MUC zawierać będzie twój pseudonim.

en: Sound to play when any MUC message arrives.
pl: Dźwięk, jaki będzie odtwarzany, gdy nadejdzie wiadomość MUC.

en: green
pl: zielony

en: marine
pl: morski

en: Unable to load idle module
pl: Nie można załadować modułu idle

en: Wrong host
pl: Błędna nazwa hosta

en: Invalid local address? :-O
pl: Niepoprawny adres lokalny? :-O

en: Registration information for transport %s has not arrived in time
pl: Informacje rejestracyjne transportu %s nie dotarły na czas

en: Disk Write Error
pl: Błąd zapisu na dysk

en: Invisibility not supported
pl: Niewidoczność nie jest obsługiwana

en: Account %s doesn't support invisibility.
pl: Konto %s nie obsługuje niewidoczności.

en: Nickname not allowed: %s
pl: Pseudonim jest niedozwolony: %s

note: we are banned group chat does not exist
en: Unable to join group chat
pl: Nie można dołączyć do pokoju

en: You are banned from group chat %s.
pl: Zostałeś zabanowany w pokoju %s.

en: Group chat %s does not exist.
pl: Pokój %s nie istnieje.

en: Group chat creation is restricted.
pl: Tworzenie pokoi jest ograniczone.

en: Your registered nickname must be used in group chat %s.
pl: Twój pseudonim musi być używany w pokoju %s.

en: You are not in the members list in groupchat %s.
pl: Nie jesteś na liście uczestników rozmów w pokoju %s.

en: Your desired nickname in group chat %s is in use or registered by another occupant.
    Please specify another nickname below:
pl: Pożądany przez ciebie pseudonim jest używany lub zarejestrowany przez kogoś innego w pokoju %s.
    Podaj inny pseudonim:

note: Room has been destroyed. see http://www.xmpp.org/extensions/xep-0045.html#destroyroom
en: Room has been destroyed
pl: Pokój został usunięty

en: You can join this room instead: %s
pl: W zamian możesz dołączyć do pokoju %s

en: I would like to add you to my roster.
pl: Chciałbym dodać Cię do listy kontaktów.

note: BE CAREFUL: no con.updateRosterItem() in a callback
en: we are now subscribed to %s
pl: Zapisaliśmy się do %s

en: unsubscribe request from %s
pl: Prośba o cofnięcie autoryzacji od %s

en: we are now unsubscribed from %s
pl: Wypisaliśmy się z %s

en: JID %s is not RFC compliant. It will not be added to your roster. Use roster management tools such as http://jru.jabberstudio.org/ to remove it
pl: Jid %s nie jest kompatybilny z RFC. Nie zostanie dodany do listy kontaktów. Skorzystaj z narzędzi do zarządzania listą kontaktów, takich jak http://jru.jabberstudio.org/ aby go usunąć

note: We didn't set a passphrase
en: OpenPGP passphrase was not given
pl: Nie podano klucza OpenPGP

note: %s is the account name here
en: You will be connected to %s without OpenPGP.
pl: Zostanie połączony z %s bez obsługi OpenPGP.

en: Unable to get issuer certificate
pl: Nie można uzyskać certyfikatu wystawcy

en: Unable to get certificate CRL
pl: Nie można uzyskać CRL

en: Unable to decrypt certificate's signature
pl: Nie można odszyfrować podpisu certyfikatu

en: Unable to decrypt CRL's signature
pl: Nie można odszyfrować podpisu CRL

en: Unable to decode issuer public key
pl: Nie można odkodować klucza publicznego wystawcy

en: Certificate signature failure
pl: Błąd podpisu certyfikatu

en: CRL signature failure
pl: Błąd podpisu CRL

en: Certificate is not yet valid
pl: Certyfikat nie jest prawidłowy

en: Certificate has expired
pl: Certyfikat wygasł

en: CRL is not yet valid
pl: CRL nie jest prawidłowy

en: CRL has expired
pl: CRL wygasł

en: Format error in certificate's notBefore field
pl: Błąd w polu notBefore certyfikatu

en: Format error in certificate's notAfter field
pl: Błąd w polu notAfter certyfikatu

en: Format error in CRL's lastUpdate field
pl: Błąd w polu lastUpdate CRL

en: Format error in CRL's nextUpdate field
pl: Błąd w polu nextUpdate CRL

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Self signed certificate
pl: Certyfikat podpisany przez wystawcę

en: Self signed certificate in certificate chain
pl: W łańcuchu certyfikatów znaleziono certyfikat podpisany przez wystawcę

en: Unable to get local issuer certificate
pl: Nie można pobrać lokalnego certyfikatu wystawcy

en: Unable to verify the first certificate
pl: Nie można zweryfikować pierwszego certyfikatu

en: Certificate chain too long
pl: Za długi łańcuch certyfikatów

en: Certificate revoked
pl: Certyfikat został unieważniony

en: Invalid CA certificate
pl: Niepoprawny certyfikat CA

en: Path length constraint exceeded
pl: Stała długości ścieżki przekroczona

en: Unsupported certificate purpose
pl: Nieznany cel certyfikatu

en: Certificate not trusted
pl: Certyfikat niezaufany

en: Certificate rejected
pl: Certyfikat odrzucony

en: Subject issuer mismatch
pl: Niezgodność subject/issuer

en: Key usage does not include certificate signing
pl: Tym kluczem nie można podpisywać certyfikatu

en: Application verification failure
pl: Błąd weryfikacji aplikacji

en: Connection with account "%s" has been lost
pl: Połączenie z kontem "%s"zostało zerwane.

en: Reconnect manually.
pl: Połącz ponownie ręcznie.

en: Server %s answered wrongly to register request: %s
pl: Serwer %s udzielił nieprawidłowej odpowiedzi na żądnie rejestracji: %s

en: Server %s provided a different registration form
pl: Serwer %s przesłał niezgodny formularz rejestracyjny

note: wrong answer
en: Invalid answer
pl: Niepoprawna odpowiedź

en: Transport %s answered wrongly to register request: %s
pl: Transport %s udzielił nieprawidłowej odpowiedzi na żądnie rejestracji: %s

en: Connection to proxy failed
pl: Połączenie z proxy nie powiodło się

en: Could not connect to "%s"
pl: Nie można połączyć się z "%s"

en: Check your connection or try again later.
pl: Sprawdź swoje połączenie lub spróbuj później.

en: The authenticity of the %s certificate could be invalid.
pl: Nie można potwierdzić autentyczności certyfikatu %s.

en: 
    SSL Error: <b>%s</b>
pl: 
    Błąd SSL: <b>%s</b>

en: 
    Unknown SSL error: %d
pl: 
    Nieznany błąd SSL: %d

en: Check your connection or try again later
pl: Sprawdź swoje połączenie lub spróbuj później

en: Authentication failed with "%s"
pl: Autoryzacja z "%s" nie powiodła się

en: Please check your login and password for correctness.
pl: Spawdź czy twój login i hasło są poprawne.

en: Error while removing privacy list
pl: Błąd usuwaniu listy prywatności

en: Privacy list %s has not been removed. It is maybe active in one of your connected resources. Deactivate it and try again.
pl: Lista prywatności %s nie została usunięta. Prawdopodobnie jest aktywna w jednym z połączonych zasobów. Wyłącz ją i spróbuj ponownie.

en: Neither the remote presence is signed, nor a key was assigned.
pl: Komunikat o statusie obecności nie jest podpisany, nie przypisano mu też klucza.

en: The contact's key (%s) does not match the key assigned in Gajim.
pl: Klucz kontaktu (%s) nie pasuje do klucza przypisanego w Gajimie.

en: Subject: %s
    %s
pl: Temat: %s
    %s

en: Not fetched because of invisible status
pl: Nie wysłano z powodu statusu 'niewidoczny'

en: Observers
pl: Obserwatorzy

en: Transports
pl: Transporty

en: Not in roster
pl: Spoza listy kontaktów

note: only say that to non Windows users
en: D-Bus python bindings are missing in this computer
pl: Na tym komputerze brakuje pythonowych dowiązań do D-Bus.

en: D-Bus capabilities of Gajim cannot be used
pl: Nie można użyć D-Bus.

en: pysqlite2 (aka python-pysqlite2) dependency is missing. Exiting...
pl: Nie znaleziono biblioteki pysqlite2 (lub python-pysqlite2). Kończenie pracy programu...

en: Database cannot be read.
pl: Baza danych nie może zostać odczytana.

en: Service not available: Gajim is not running, or remote_control is False
pl: Usługa nie jest dostępna. Gajim nie działa lub remote_control ma wartość False

en: D-Bus is not present on this machine or python module is missing
pl: D-Bus nie jest obecny na tej maszynie lub brak modułu dla pythona

en: Session bus is not available.
    Try reading http://trac.gajim.org/wiki/GajimDBus
pl: Nie znaleziono interfejsu DBus.
    Zapoznaj się z uwagami na stronie http://trac.gajim.org/wiki/GajimDBus

en: one
pl: pierwsza

en: two
pl: druga

en: three
pl: trzecia

en: four
pl: czwarta

en: five
pl: piąta

en: six
pl: szóstej

en: seven
pl: siódma

en: eight
pl: ósmej

en: nine
pl: dziewiąta

en: ten
pl: dziesiątej

en: eleven
pl: jedenasta

en: twelve
pl: dwunastej

note: Strings to use for the output. %0 will be replaced with the preceding hour (e.g. "x PAST %0"), %1 with the coming hour (e.g. "x TO %1). ''' A "singular-form". It is used when talking about hour 0
en: $0 o'clock
pl: Godzina $0

en: five past $0
pl: pięć po $0

en: ten past $0
pl: dziesięć po $0

en: quarter past $0
pl: kwadrans po $0

en: twenty past $0
pl: dwadzieścia po $0

en: twenty five past $0
pl: za pięć wpół do $0

en: half past $0
pl: w pół do $1

en: twenty five to $1
pl: pięć po wpół do $1

en: twenty to $1
pl: za dwadzieścia $1

en: quarter to $1
pl: za kwadrans $1

en: ten to $1
pl: za dziesięć $1

en: five to $1
pl: za pięć $1

en: $1 o'clock
pl: godzina $1

en: Night
pl: Noc

en: Early morning
pl: Wczesny poranek

en: Morning
pl: rano

en: Almost noon
pl: Prawie południe

en: Noon
pl: w południe

en: Afternoon
pl: Popołudnie

en: Evening
pl: wieczorem

en: Late evening
pl: Późny wieczór

en: Start of week
pl: Początek tygodnia

en: Middle of week
pl: Środek tygodnia

en: End of week
pl: Koniec tygodnia

en: Invalid character in username.
pl: Niepoprawna litera w nazwie użytkownika.

en: Server address required.
pl: Wymagany adres serwera.

en: Invalid character in hostname.
pl: Niepoprawna litera w nazwie hosta.

en: Invalid character in resource.
pl: Niepoprawna litera w zasobach.

en: _Busy
pl: _Zajęty

en: Busy
pl: Zajęty

en: _Not Available
pl: Nie_obecny

en: _Free for Chat
pl: _Chętny do rozmowy

en: Free for Chat
pl: Chętny do rozmowy

en: _Available
pl: _Dostępny

en: Available
pl: Dostępny

en: Connecting
pl: Łączę się

en: A_way
pl: Zaraz _wracam

en: _Offline
pl: R_ozłączony

en: Offline
pl: Rozłączony

en: _Invisible
pl: N_iewidoczny

en: ?contact has status:Unknown
pl: ?contact ma status: Nieznany

en: ?contact has status:Has errors
pl: ?contact ma status: Wystąpiły błędy

en: ?Subscription we already have:None
pl: ?Posiadane autoryzacje: Brak

en: To
pl: Do

en: Both
pl: Obustronna

en: ?Ask (for Subscription):None
pl: ?Poproś (o autoryzację): Brak

en: Subscribe
pl: Autoryzuj

en: ?Group Chat Contact Role:None
pl: ?Funkcja kontaktu w pokoju: Brak

en: Moderators
pl: Moderatorzy

en: Participants
pl: Uczestnicy

en: Participant
pl: Uczestnik

en: Visitors
pl: Goście

en: Visitor
pl: Gość

en: ?Group Chat Contact Affiliation:None
pl: ?Powiązanie kontaktu z czata: brak

en: Owner
pl: Właściciel

en: Member
pl: Uczestnik

en: afraid
pl: Obawiam się

en: amazed
pl: Zadziwiony

en: angry
pl: Zły

en: annoyed
pl: Zdenerwowany

en: anxious
pl: Niecierpliwy

en: aroused
pl: Podejrzliwy

en: ashamed
pl: Zawstydzony

en: bored
pl: Znudzony

en: brave
pl: Odważny

en: calm
pl: spokojny

en: cold
pl: Zziębnięty

en: confused
pl: Zmieszany

en: contented
pl: zadowolony

en: cranky
pl: zakręcony

en: curious
pl: ciekawy

en: depressed
pl: smutny

en: disappointed
pl: rozczarowany

en: disgusted
pl: zniesmaczony

en: distracted
pl: rozproszony

en: embarrassed
pl: zawstydzony

en: excited
pl: poruszony

en: flirtatious
pl: gotowy do flirtu

en: frustrated
pl: sfrustrowany

en: grumpy
pl: zrzędliwy

en: guilty
pl: winny

en: happy
pl: szczęśliwy

en: hot
pl: napalony

en: humbled
pl: upokorzony

en: humiliated
pl: poniżony

en: hungry
pl: głodny

en: hurt
pl: zraniony

en: impressed
pl: pod wrażeniem

en: indignant
pl: oburzony

en: interested
pl: zainteresowany

en: intoxicated
pl: pijany

en: invincible
pl: niepokonany

en: jealous
pl: zazdrosny

en: lonely
pl: samotny

en: mean
pl: skromny

en: moody
pl: markotny

en: nervous
pl: nerwowy

en: neutral
pl: neutralny

en: offended
pl: obrażony

en: playful
pl: swawolny

en: proud
pl: dumny

en: relieved
pl: zadowolony

en: remorseful
pl: skruszony

en: restless
pl: niespokojny

en: sad
pl: smutny

en: sarcastic
pl: sarkastyczny

en: serious
pl: poważny

en: shocked
pl: zaszokowany

en: shy
pl: nieśmiały

en: sick
pl: chory

en: sleepy
pl: śpiący

en: stressed
pl: zestresowany

en: surprised
pl: zaskoczony

en: thirsty
pl: spragniony

en: worried
pl: zmartwiony

note: Activities
en: working
pl: pracuję

en: eating
pl: jem

en: excercising
pl: ćwiczę

en: relaxing
pl: odpoczywam

en: talking
pl: rozmawiam

en: inactive
pl: nieaktywny

en: traveling
pl: w_podróży

en: grooming
pl: pokój

en: drinking
pl: piję

note: Subactivites
en: on the phone
pl: rozmawiam przez telefon

en: gardening
pl: pracuję_w_ogrodzie

en: hiking
pl: jeżdzę_na_rowerze

en: on vacation
pl: na wakacjach

en: coding
pl: koduję

en: walking
pl: Spaceruję

en: rehearsing
pl: Na próbie

en: sleeping
pl: Śpię

en: brushing teeth
pl: myję_zęby

en: playing sports
pl: uprawiam sport

en: skiing
pl: Na nartach

en: having breakfast
pl: jem_śniadanie

en: watching TV
pl: oglądam TV

en: at the spa
pl: w_salonie_spa

en: cycling
pl: jeżdżę_na_rowerze

en: driving
pl: jeżdzę

en: commuting
pl: w_drodze_do_pracy(domu)

en: cooking
pl: gotuję

en: walking the dog
pl: wyprowadzam psa

en: writing
pl: piszę

en: on a trip
pl: w_podróży

en: day off
pl: dzień_wolny

en: having tea
pl: piję_herbatę

en: on a bus
pl: w_autobusie

en: having a beer
pl: piję_piwo

en: reading
pl: Czytam

en: shaving
pl: Golę się

en: getting a haircut
pl: u_fryzjera

en: gaming
pl: gram

en: having dinner
pl: jem_obiad

en: scheduled holiday
pl: wakacje zaplanowane

en: partying
pl: Bawię się

en: having lunch
pl: jem_lunch

en: cleaning
pl: czyszczę

en: watching a movie
pl: oglądam film.

en: sunbathing
pl: Opalam się

en: socializing
pl: Udzielam się towarzysko

en: taking a bath
pl: biorę kąpiel

en: on a plane
pl: w_samolocie

en: shopping
pl: Na zakupach

en: on a train
pl: w_pociągu

en: running
pl: Biegam

en: taking a shower
pl: biorę prysznic

en: jogging
pl: biegam

en: in a meeting
pl: na_spotkaniu

en: in a car
pl: w_samochodzie

en: studying
pl: Uczę się

en: swimming
pl: Pływam

en: having coffee
pl: piję_kawę

en: other
pl: Inne czynności

en: is paying attention to the conversation
pl: jest skupiony na rozmowie

en: is doing something else
pl: robi coś innego

en: is composing a message...
pl: pisze wiadomość...

note: paused means he or she was composing but has stopped for a while
en: paused composing a message
pl: przerwał pisanie wiadomości

en: has closed the chat window or tab
pl: zamknął okno lub kartę rozmowy

en: %d message pending | %d messages pending
pl[0]: %d oczekująca wiadomość
pl[1]: %d oczekujące wiadomości
pl[2]: %d oczekujących wiadomości

en:  from room %s
pl:  z pokoju %s

en:  from user %s
pl:  od użytkownika %s

en:  from %s
pl:  od %s

en: %d event pending | %d events pending
pl[0]: %d oczekująca wiadomość
pl[1]: %d oczekujące wiadomości
pl[2]: %d oczekujących wiadomości

note: we talk about a file
en: error: cannot open %s for reading
pl: błąd: nie można otworzyć %s do odczytu

en: cyan
pl: cyjan

en: migrating logs database to indices
pl: indeksowanie archiwum rozmów

en: Gajim account %s
pl: Konto Gajim'a %s

en: Connection to host could not be established: Timeout while sending data.
pl: Nie można ustanowić połączenia z hostem. Timeout podczas wysyłania danych.

en: The host %s you configured as the ft_add_hosts_to_send advanced option is not valid, so ignored.
pl: Nazwa hosta %s, którą określiłeś w opcji ft_add_hosts_to_send jest niepoprawna, będzie więc ignorowana.

en: To continue sending and receiving messages, you will need to reconnect.
pl: Aby dalej wysyłać i odbierać wiadomości musisz się ponownie połączyć.

en: Avahi error
pl: Błąd Avahi

en: %s
    Link-local messaging might not work properly.
pl: %s
    Przesyłanie wiadomości między adresami link-local może nie działać poprawnie.

en: Please check if Avahi or Bonjour is installed.
pl: Proszę sprawdzić czy zainstalowano Avahi lub Bonjour

en: Could not start local service
pl: Nie można uruchomić usługi lokalnej

en: Unable to bind to port %d.
pl: Nie można podłączyć się do portu %d.

en: Please check if avahi-daemon is running.
pl: Proszę sprawdzić czy uruchomiony jest demon Avahi.

en: Could not change status of account "%s"
pl: Nie można zmienić statusu konta "%s"

en: You are not connected or not visible to others. Your message could not be sent.
pl: Nie jesteś połączony, lub masz status 'niewidoczny'. Twoja wiadomość nie mogła zostać wysłana.

note: we're not english
en: [This message is encrypted]
pl: [Ta wiadomość jest zaszyfrowana]

en: Your message could not be sent.
pl: Twoja wiadomość nie mogła zostać wysłana.

note: Contact Offline
en: Contact is offline. Your message could not be sent.
pl: Kontakt jest rozłączony. Twoja wiadomość nie mogła zostać wysłana.

en: Error while adding service. %s
pl: Błąd przy dodawaniu usługi %s

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Active
pl: Aktywny

en: Event
pl: Zdarzenie

en: Default Message
pl: Domyśla wiadomość

en: Enabled
pl: Włączone

en: Always use OS/X default applications
pl: Zawsze używaj domyślnych apikacji OS X

en: Custom
pl: Własne

en: Dictionary for lang %s not available
pl: Brak słownika dla tego języka (%s)

en: You have to install %s dictionary to use spellchecking, or choose another language by setting the speller_language option.
pl: Musisz zainstalować słownik %s aby aktywować sprawdzanie pisowni lub wybrać inny język korzystać z opcji speller_langugage.

en: status message title
pl: nagłówek informacji o statusie

en: status message text
pl: treść informacji o statusie

en: First Message Received
pl: Otrzymano pierwszą wiadomość

en: Next Message Received Focused
pl: Otrzymałeś następną wiadomość

en: Next Message Received Unfocused
pl: Otrzymałeś następną wiadomość w tle

en: Contact Connected
pl: Kontakt połączył się

en: Contact Disconnected
pl: Kontakt rozłączył się

en: Message Sent
pl: Wiadomość została wysłana

en: Group Chat Message Highlight
pl: Podświetlenie wiadomości z czatu

en: Group Chat Message Received
pl: Otrzymano wiadomość na czacie

en: GMail Email Received
pl: Nowa poczta na koncie Gmail

note: Name column
en: Name
pl: Nazwa

en: Relogin now?
pl: Czy zalogować się ponownie?

en: If you want all the changes to apply instantly, you must relogin.
pl: Jeżeli chcesz by wszelkie zmiany odniosły natychmiastowy skutek, musisz zalogować się ponownie.

en: OpenPGP is not usable in this computer
pl: Nie można używać OpenPGP na tym komputerze

en: Unread events
pl: Nieprzeczytane wiadomości

en: Read all pending events before removing this account.
pl: Przejrzyj wszystkie niepotwierdzone zdarzenia przed usunięciem tego konta.

en: You have opened chat in account %s
pl: Masz otwarte okno rozmowy na koncie %s

en: All chat and groupchat windows will be closed. Do you want to continue?
pl: Wszystkie otwarte zakładki rozmów i czatów zostaną zamknięte. Kontynuować?

en: You are currently connected to the server
pl: Jesteś połączony z serwerem

en: To change the account name, you must be disconnected.
pl: Aby zmienić nazwę konta, musisz być rozłączony.

en: To change the account name, you must read all pending events.
pl: Aby zmienić nazwę konta, musisz przeczytać wszystkie zaległe wiadomości.

en: Account Name Already Used
pl: Konto o takiej nazwie już istnieje

en: This name is already used by another of your accounts. Please choose another name.
pl: Posiadasz już konto o tej nazwie. Zmień nazwę konta na unikalną.

en: Invalid account name
pl: Niepoprawna nazwa konta

en: Account name cannot be empty.
pl: Nazwa konta nie może być pusta.

en: Account name cannot contain spaces.
pl: Nazwa konta nie może zawierać spacji.

en: Rename Account
pl: Zmień nazwę konta

en: Enter a new name for account %s
pl: Wpisz nową nazwę dla kontaktu %s.

en: Invalid Jabber ID
pl: Niepoprawny Jabber ID

en: A Jabber ID must be in the form "user@servername".
pl: Jabber ID musi być postaci "użytkownik@nazwaserwera".

en: Invalid entry
pl: Niepoprawny wpis

en: Custom port must be a port number.
pl: Wybrany port musi być numerem portu.

en: Failed to get secret keys
pl: Pobieranie kluczy prywatnych nie powiodło się

en: There was a problem retrieving your OpenPGP secret keys.
pl: Wystąpił problem w trakcie odzyskiwania Twoich kluczy prywatnych OpenPGP.

en: OpenPGP Key Selection
pl: Wybór klucza OpenPGP

en: Choose your OpenPGP key
pl: Wybierz klucz OpenPGP

en: No such account available
pl: Takie konto nie jest dostępne

en: You must create your account before editing your personal information.
pl: Musisz najpierw stworzyć konto by móc edytować informacje o sobie.

en: You are not connected to the server
pl: Nie jesteś połączony z serwerem

en: Without a connection, you can not edit your personal information.
pl: Musisz być połączony, aby móc zmieniać informacje o sobie.

en: Your server doesn't support Vcard
pl: Twój serwer nie akceptuje Vcard

en: Your server can't save your personal information.
pl: Twój serwer nie potrafi zapisać informacji osobistych.

en: Account Local already exists.
pl: Konto o takiej nazwie już istnieje.

en: Please rename or remove it before enabling link-local messaging.
pl: Proszę go zmienić lub usunąć przed uaktywnieniem komunikacji link-local.

en: Edit %s
pl: Modyfikuj %s

en: Register to %s
pl: Zarejestruj na %s

note: list at the beginning
en: Ban List
pl: Lista kontaktów zablokowanych

en: Member List
pl: _Lista uczestników

en: Owner List
pl: _Lista właścicieli

en: Administrator List
pl: _Administratorzy

en: Reason
pl: Powód

en: Role
pl: Funkcja:

en: Banning...
pl: Blokuję użytkownika...

note: You can move '\n' before user@domain if that line is TOO BIG
en: <b>Whom do you want to ban?</b>
pl: <b>Którego użytkownika chcesz zablokować?</b>

en: Adding Member...
pl: Dodaję członka...

en: <b>Whom do you want to make a member?</b>
pl: <b>Status którego użytkownika chcesz zmienić?</b>

en: Adding Owner...
pl: Dodaję właściciela...

en: <b>Whom do you want to make an owner?</b>
pl: <b>Którego użytkownika chcesz uczynić właścicielem pokoju?</b>

en: Adding Administrator...
pl: Dodaję administratora...

en: <b>Whom do you want to make an administrator?</b>
pl: <b>Którego użytkownika chcesz uczynić administratorem?</b>

en: Can be one of the following:
    1. user@domain/resource (only that resource matches).
    2. user@domain (any resource matches).
    3. domain/resource (only that resource matches).
    4. domain (the domain itself matches, as does any user@domain,
    domain/resource, or address containing a subdomain.
pl: Może wyglądać nastepująco:
    1. użytkownik@domena/zasób (dotyczy tylko tego zasobu).
    2. użytkownik@domena (dotyczy dowolnego zasobu).
    3. domena/zasób (dotyczy tylko tego zasobu).
    4. domena (dotyczy domeny a także dowolnego adresu typu użytkownik@domena,
    domena/zasób lub adresu zawierającego subdomenę).

en: Removing %s account
pl: Usuwanie konta %s

en: Password Required
pl: Wymagane hasło

en: Enter your password for account %s
pl: Wpisz hasło dla konta %s

en: Save password
pl: Zapisz hasło

en: Account "%s" is connected to the server
pl: Konto "%s" jest połączone z serwerem.

en: If you remove it, the connection will be lost.
pl: Jeśli to usuniesz, połączenie zostanie zerwane.

en: Default
pl: Domyślny

en: ?print_status:All
pl: ?print_status:Wszystkie

en: Enter and leave only
pl: Jedynie wejdź i wyjdź

en: ?print_status:None
pl: ?print_status:Żaden

en: New Group Chat
pl: Nowa rozmowa grupowa

en: This bookmark has invalid data
pl: Ta zakładka zawiera niepoprawne dane

en: Please be sure to fill out server and room fields or remove this bookmark.
pl: Upewnij się, że wypełniłeś pola serwer i pokój lub usuń tę zakładkę.

en: Invalid username
pl: Niepoprawna nazwa użytkownika

en: You must provide a username to configure this account.
pl: Musisz wpisać nazwę użytkownika aby skonfigurować to konto.

en: Duplicate Jabber ID
pl: Taki Jabber ID już istnieje!

en: This account is already configured in Gajim.
pl: Konto o takiej nazwie jest już skonfigurowane.

en: Account has been added successfully
pl: Konto zostało pomyślnie dodane

en: You can set advanced account options by pressing the Advanced button, or later by choosing the Accounts menuitem under the Edit menu from the main window.
pl: Możesz ustawić opcje zaawansowane wciskając przycisk Zaawansowane lub później wybierając pozycję Konta z menu Edycja w głównym oknie programu.

en: Invalid server
pl: Niepoprawna nazwa serwera

en: Please provide a server on which you want to register.
pl: Wpisz adres serwera, na którym chcesz się zarejestrować.

en: Certificate Already in File
pl: Certyfikat znajduje się już w pliku

en: This certificate is already in file %s, so it's not added again.
pl: Ten certyfikat znajduje się już w pliku %s, więc nie zostanie ponownie dodany.

en: <b>Security Warning</b>
    
    The authenticity of the %s SSL certificate could be invalid.
    SSL Error: %s
    Do you still want to connect to this server?
pl: <b>Ostrzeżenie o zabezpieczeniach</b>
    
    Autentyczność certyfikatu SSL nie może zostać potwierdzona.
    Błąd SSL: %s
    Czy nadal chcesz się połączyć z tym serwerem?

en: Add this certificate to the list of trusted certificates.
    SHA1 fingerprint of the certificate:
    %s
pl: Dodaj ten certyfikat do listy zaufanych.
    Odcisk klucza SHA1 certyfikatu:
    %s

en: An error occurred during account creation
pl: Wystąpił błąd w trakcie tworzenia konta

en: Your new account has been created successfully
pl: Twoje konto zostało założone

en: Account name is in use
pl: Nazwa konta jest już zajęta

en: You already have an account using this name.
pl: Masz już konto o takiej nazwie.

en: Text below this line is what has been said since the last time you paid attention to this group chat
pl: Tekst poniżej tej linii zawiera to, co zostało napisane w tym pokoju od momentu gdy ostatni raz zwracałeś/zwracałaś na niego uwagę

en: _Actions for "%s"
pl: _Działania dla wyrażenia "%s"

en: Read _Wikipedia Article
pl: Przeczytaj artykuł w _Wikipedii

en: Look it up in _Dictionary
pl: Szukaj w _słowniku

en: Dictionary URL is missing an "%s" and it is not WIKTIONARY
pl: W URL-u słownika brakuje "%s" i nie jest to WIKTIONARY

note: we must have %s in the url
en: Web Search URL is missing an "%s"
pl: W URL-u Przeszukiwania Sieci brakuje "%s"

en: Web _Search for it
pl: Szukaj w _Internecie

en: Open as _Link
pl: Otwórz jako _odnośnik

en: Yesterday
pl: Wczoraj

note: the number is >= 2 %i is day in year (1-365), %d (1-31) we want %i
en: %i days ago
pl: %i dni temu

note: if we have subject, show it too!
en: Subject: %s
pl: Temat: %s

en: Jabber ID already in list
pl: Te JID jest już na liście

en: The Jabber ID you entered is already in the list. Choose another one.
pl: Wprowadzony JID znajduje się już na liście. Wybierz inny.

note: Default jid
en: new@jabber.id
pl: nowy@jabber.id

en: new%d@jabber.id
pl: nowy%d@jabber.id

en: Contact name: <i>%s</i>
pl: Nazwa kontaktu: <i>%s</i>

en: Jabber ID: <i>%s</i>
pl: JID : <i>%s</i>

en: Group
pl: Grupa

en: In the group
pl: W grupie

en: KeyID
pl: Identyfikator klucza

en: Contact name
pl: Nazwa kontaktu

en: Set Mood
pl: Ustaw Nastrój

en: %s Status Message
pl: Informacja o statusie %s

en: Status Message
pl: Opis statusu

en: Save as Preset Status Message
pl: Szablony opisów

en: Please type a name for this status message
pl: Podaj nazwę dla tego szablonu

en: Overwrite Status Message?
pl: Zmienić opis statusu?

en: This name is already used. Do you want to overwrite this status message?
pl: Status o tej nazwie jest w użyciu. Czy chcesz go zmienić?

en: AIM Address:
pl: _Adres AIM:

en: GG Number:
pl: Numer GG:

en: ICQ Number:
pl: Numer ICQ:

en: MSN Address:
pl: _Adres MSN:

en: Yahoo! Address:
pl: Adres _Yahoo:

en: Please fill in the data of the contact you want to add in account %s
pl: Wypełnij informacje o kontakcie, który chcesz dodać do konta %s

en: Please fill in the data of the contact you want to add
pl: Wypełnij informacje o kontakcie, który chcesz dodać

en: Invalid User ID
pl: Niepoprawny identyfikator użytkownika

en: The user ID must not contain a resource.
pl: ID użytkownika nie może zawierać zasobu.

en: Contact already in roster
pl: Kontakt jest już na liście kontaktów

en: This contact is already listed in your roster.
pl: Ten kontakt znajduje się już na twojej liście kontaktów.

en: User ID:
pl: ID uzytkownika:

en: A GTK+ jabber client
pl: Klient jabbera w GTK+.

en: GTK+ Version:
pl: Wersja GTK+:

en: PyGTK Version:
pl: Wersja PyGTK:

en: Current Developers:
pl: Bieżący deweloperzy:

en: Past Developers:
pl: Poprzedni deweloperzy:

en: THANKS:
pl: Podziękowania:

note: remove one english sentence and add it manually as translatable
en: Last but not least, we would like to thank all the package maintainers.
pl: I wreszcie, chcielibyśmy podziękować wszystkim opiekunom pakietów.

en: Unable to bind to port %s.
pl: Nie można podłączyć się do portu %s.

en: Maybe you have another running instance of Gajim. File Transfer will be cancelled.
pl: Być może masz już uruchomioną inną kopię Gajima. Przesyłanie plików zostanie anulowane.

en: You have to install %s dictionary to use spellchecking, or choose another language by setting the speller_language option.
    
    Highlighting misspelled words feature will not be used
pl: Musisz zainstalować słownik %s aby aktywować sprawdzanie pisowni lub wybrać inny język korzystać z opcji speller_langugage.
    Do tego czasu podświetlanie błędnie wpisanych słów nie będzie działało

en: Subscription request for account %s from %s
pl: Prośba o autoryzację dla konta %s od %s

en: Subscription request from %s
pl: Prośba o autoryzację od %s

en: You are already in group chat %s
pl: Już jesteś w pokoju %s

en: You can not join a group chat unless you are connected.
pl: Nie możesz dołączyć do pokoju gdy nie jesteś połączony.

en: Join Group Chat with account %s
pl: Dołącz do pokoju z konta %s

en: Invalid Nickname
pl: Niepoprawny pseudonim

en: The nickname has not allowed characters.
pl: Używany przez ciebie pseudonim zawiera niedozwolone znaki.

en: Invalid group chat Jabber ID
pl: Niepoprawny Jabber ID

en: The group chat Jabber ID has not allowed characters.
pl: Używane przez ciebie Jabber ID zawiera niedozwolone znaki.

en: This is not a group chat
pl: To nie jest czat

en: %s is not the name of a group chat.
pl: %s nie jest nazwą czatu.

en: Without a connection, you can not synchronise your contacts.
pl: Nie możesz zsynchronizować kontaktów przy niektywnym połączeniu.

en: Server
pl: Serwer

en: This account is not connected to the server
pl: To konto nie jest połączone z serwerem

en: You cannot synchronize with an account unless it is connected.
pl: Nie możesz synchronizować kontaktów z kontem, które nie jest połączone.

en: Synchronise
pl: Synchronizuj

en: Start Chat with account %s
pl: Rozpocznij rozmowę z konta %s

en: Start Chat
pl: Rozpocznij rozmowę

en: Fill in the nickname or the Jabber ID of the contact you would like
    to send a chat message to:
pl: Wpisz JID lub nazwę użytkownika kontaktu, któremu chcesz
    wysłać wiadomość:

note: if offline or connecting
en: Connection not available
pl: Połączenie jest niedostępne

en: Please make sure you are connected with "%s".
pl: Sprawdź, czy jesteś połączony z "%s".

en: Invalid JID
pl: Niepoprawny JID

en: Unable to parse "%s".
pl: Nie można sparsować "%s".

en: Without a connection, you can not change your password.
pl: Nie możesz zmienić hasła, jeśli nie jesteś połączony.

en: Invalid password
pl: Niepoprawne hasło

en: You must enter a password.
pl: Musisz wpisać hasło.

en: Passwords do not match
pl: Hasła nie zgadzają się

en: The passwords typed in both fields must be identical.
pl: Hasła wpisane w obydwu polach muszą być identyczne.

note: img to display default value
en: Contact Signed In
pl: Kontakt połączył się

en: Contact Signed Out
pl: Kontakt rozłączył się

note: chat message
en: New Message
pl: Nowa wiadomość

note: single message
en: New Single Message
pl: Nowa wiadomość

note: private message
en: New Private Message
pl: Wyślij prywatną wiadomość

en: New E-mail
pl: Nowy adres e-mail

en: File Transfer Request
pl: Pytanie o przysłanie pliku

en: File Transfer Error
pl: Błąd przesyłania pliku

en: File Transfer Completed
pl: Zakończono przesyłanie pliku

en: File Transfer Stopped
pl: Przesyłanie pliku zatrzymane

en: Groupchat Invitation
pl: Zaproszenie na czat

en: Contact Changed Status
pl: Kontakt zmienił status

en: Single Message using account %s
pl: Wiadomość z konta %s

en: Single Message in account %s
pl: Wiadomość z konta %s

en: Single Message
pl: Pojedyncza wiadomość

note: prepare UI for Sending
en: Send %s
pl: Wyślij %s

note: prepare UI for Receiving
en: Received %s
pl: Odebrane %s

note: prepare UI for Receiving
en: Form %s
pl: Od %s

en: %s wrote:
pl: %s napisał:

en: XML Console for %s
pl: Kosola XML dla %s

en: XML Console
pl: Konsola XML

en: Privacy List <b><i>%s</i></b>
pl: Lista prywatności <b><i>%s</i></b>

en: Privacy List for %s
pl: Lista prywatności dla %s

en: Order: %s, action: %s, type: %s, value: %s
pl: Kolejność: %s, akcja: %s, typ: %s, wartość: %s

en: Order: %s, action: %s
pl: Kolejność: %s, akcja: %s

en: <b>Edit a rule</b>
pl: <b>Edytuj regułę</b>

en: <b>Add a rule</b>
pl: <b>Dodaj regułę</b>

en: Privacy Lists for %s
pl: Listy prywatności dla %s

en: Privacy Lists
pl: Listy prywatności

en: Invalid List Name
pl: Niepoprawna nazwa listy

en: You must enter a name to create a privacy list.
pl: Musisz podać nazwę nowej listy prywatności.

en: You are invited to a groupchat
pl: Jestes zaproszony do rozmowy grupowej

en: $Contact has invited you to join a discussion
pl: $Contact zaprasza cię do rozmowy

en: $Contact has invited you to group chat %(room_jid)s
pl: $Contact zaprasza cię do pokoju %(room_jid)s

en: Comment: %s
pl: Komentarz: %s

en: Do you want to accept the invitation?
pl: Czy chcesz zaakceptować zaproszenie?

en: Choose Sound
pl: Wybierz dźwięk

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Wav Sounds
pl: Dźwięki w Wav

en: Choose Image
pl: Wybierz obrazek

en: Images
pl: Obrazki

en: When %s becomes:
pl: Gdy %s ma status:

en: Adding Special Notification for %s
pl: Dodaję specjalne powiadomienia dla %s

note: # means number
en: #
pl: Nr

en: Condition
pl: Warunek

en: when I am
pl: kiedy mam

en: Others
pl: Inni

note: conference is a category for listing mostly groupchats in service discovery
en: Conference
pl: Konferencja

en: Without a connection, you can not browse available services
pl: Nie możesz przeglądać usług, jeśli nie jesteś połączony

en: Service Discovery using account %s
pl: Przeglądanie usług przy użyciu konta %s

en: Service Discovery
pl: Przeglądanie usług

en: The service could not be found
pl: Nie można odnaleźć usługi

en: There is no service at the address you entered, or it is not responding. Check the address and try again.
pl: Pod wpisanym adresem nie ma żadnych usług lub one nie odpowiadają. Sprawdź adres i spróbuj ponownie.

en: The service is not browsable
pl: Tej usługi nie można przeglądać

en: This type of service does not contain any items to browse.
pl: Tego typu usługa nie zawiera elementów, które można przeglądać.

en: Browsing %s using account %s
pl: Przeglądanie %s przy użyciu konta %s

en: _Browse
pl: Prze_glądaj

en: This service does not contain any items to browse.
pl: Usługa nie zawiera elementów, które można przeglądać.

en: _Execute Command
pl: _Wykonaj komendę

en: Re_gister
pl: Za_rejestruj

en: Scanning %d / %d..
pl: Skanowanie %d / %d..

note: Users column
en: Users
pl: Użytkownicy

note: Description column
en: Description
pl: Opis

en: Subscribed
pl: Zasubskrybowano

en: Node
pl: Węzeł

en: New post
pl: Nowy wpis

en: _Subscribe
pl: _Autoryzuj

en: _Unsubscribe
pl: _Cofnij autoryzację

en: A library used to validate server certificates to ensure a secure connection.
pl: Biblioteka używana do weryfikacji certyfikatów w celu zapewnienia bezpiecznego połączenia.

en: Requires python-pyopenssl.
pl: Wymaga python-pyopenssl

en: Serverless chatting with autodetected clients in a local network.
pl: Rozmowy w sieci lokalnej, bez pośrednictwa serwera i z automatycznym wykrywaniem klientów.

en: Requires python-avahi.
pl: Wymaga python-avahi.

en: Requires pybonjour (http://o2s.csail.mit.edu/o2s-wiki/pybonjour).
pl: Wymaga pybonjour (http://o2s.csail.mit.edu/o2s-wiki/pybonjour)

en: A script to controle Gajim via commandline.
pl: Skrypt pozwalający na sterowanie Gajimem z linii komend.

en: Requires python-dbus.
pl: Wymaga python-dbus

en: Feature not available under Windows.
pl: Funkcjonalność niedostępna dla systemu Windows.

en: Encrypting chatmessages with gpg keys.
pl: Szyfrowanie wiadomości kluczami GPG.

en: Requires gpg and python-GnuPGInterface.
pl: Wymaga GPG oraz python-GnuPGInterface.

en: network-manager
pl: Menedżer sieci

en: Autodetection of network status.
pl: Automatyczne wykrywanie stanu sieci.

en: Requires gnome-network-manager and python-dbus.
pl: Wymaga gnome-network-manager oraz python-dbus.

en: Session Management
pl: Zarządzanie sesją

en: Gajim session is stored on logout and restored on login.
pl: Sesja jest zapisywana przy wylogowaniu z serwera i przywracana przy logowaniu.

en: Requires python-gnome2.
pl: Wymaga python-gnome2.

en: gnome-keyring
pl: Baza kluczy GNOME

en: Passwords can be stored securely and not just in plaintext.
pl: Bezpieczne przechowywanie haseł.

en: Requires gnome-keyring and python-gnome2-desktop.
pl: Wymaga gnome-keyring oraz python-gnome-desktop.

en: Ability to connect to servers which are using SRV records.
pl: Możliwość połączenia z serwerami, które używają rekordów SRV.

en: Requires dnsutils.
pl: Wymaga dnsutils.

en: Requires nslookup to use SRV records.
pl: Wymaga nslookup.

en: Spell Checker
pl: Słownik

en: Spellchecking of composed messages.
pl: Zwraca uwagę na błędy w wysyłanych wiadomościach.

en: Requires python-gnome2-extras or compilation of gtkspell module from Gajim sources.
pl: Wymaga python-gnome2-extras lub kompilacji gtkspell ze źródeł Gajima.

en: Notification-daemon
pl: Powiadamianie o zdarzeniach

en: Passive popups notifying for new events.
pl: Wyświetla okna informujące o nowych zdarzeniach.

en: Requires python-notify or instead python-dbus in conjunction with notification-daemon.
pl: Wymaga python-notify lub python-dbus w połączeniu z notification-daemon.

en: Trayicon
pl: Ikona w obszarze powiadamiania

en: A icon in systemtray reflecting the current presence.
pl: Ikona w obszarze powiadamiania odzwierciedla aktualny status.

en: Requires python-gnome2-extras or compiled trayicon module from Gajim sources.
pl: Wymaga python-gnome2-extras lub skompilowanego modułu trayicon ze źródeł Gajima.

en: Requires PyGTK >= 2.10.
pl: Wymaga PyGTK >= 2.10.

en: Idle
pl: Stan bezczynności

en: Ability to measure idle time, in order to set auto status.
pl: Umożliwia mierzenie czasu bezczynności i odpowiednie ustawienie statusu.

en: Requires compilation of the idle module from Gajim sources.
pl: Wymaga kompilacji modułu idle ze źródeł Gajima.

en: Transform LaTeX expressions between $$ $$.
pl: Przekształcanie wyrażeń jezyka LaTeX pomiędzy $$ $$.

en: Requires texlive-latex-base, dvips and imagemagick. You have to set 'use_latex' to True in the Advanced Configuration Editor.
pl: Wymaga texlive-latex-ase, dvips oraz imagemagick. Musisz ustawić zmienną 'use_latex' na 'True'.

en: Encrypting chatmessages.
pl: Szyfrowanie wysyłanych wiadomości.

en: Requires python-crypto.
pl: Wymaga python-crypto.

en: RST Generator
pl: Generator RST

en: Generate XHTML output from RST code (see http://docutils.sourceforge.net/docs/ref/rst/restructuredtext.html).
pl: Tworzy XHTML z kodu RST (patrz http://docutils.sourceforge.net/docs/ref/rst/restructuredtext.html).

en: Requires python-docutils.
pl: Wymaga python-docutils.

en: Ability to have clickable URLs in chat and groupchat window banners.
pl: Dodaje możliwość wyświetlania aktywnych ('klikalnych') adresów URL.

en: Requires python-sexy.
pl: Wymaga python-sexy

en: Feature
pl: Możliwości

en: File
pl: Plik

en: Time
pl: Czas

en: Progress
pl: Postęp

en: Filename: %s
pl: Nazwa pliku: %s

en: Size: %s
pl: Rozmiar: %s

note: You is a reply of who sent a file You is a reply of who received a file
en: You
pl: Ty

en: Sender: %s
pl: Nadawca: %s

en: Recipient:
pl: Odbiorca:

en: Saved in: %s
pl: Zapisane w: %s

en: File transfer completed
pl: Zakończono przesyłanie pliku

en: File transfer cancelled
pl: Przesyłanie pliku anulowane

en: Connection with peer cannot be established.
pl: Nie można ustanowić połączenia z drugą stroną.

en: Recipient: %s
pl: Odbiorca: %s

en: Error message: %s
pl: Komunikat błędu: %s

en: File transfer stopped by the contact at the other end
pl: Przesyłanie pliku zostało zatrzymane przez drugą osobę

en: Choose File to Send...
pl: Wybierz plik do wysłania...

en: Description:
pl: Opis: %s

en: Gajim cannot access this file
pl: Gajim nie może uzyskać dostępu do tego pliku

en: This file is being used by another process.
pl: Ten plik jest używany przez inny proces.

en: File: %s
pl: Plik: %s

en: Type: %s
pl: Typ: %s

en: Description: %s
pl: Opis: %s

en: %s wants to send you a file:
pl: %s chce przesłać Ci plik:

en: Cannot overwrite existing file "%s"
pl: Nie można nadpisać pliku "%s"

en: A file with this name already exists and you do not have permission to overwrite it.
pl: Istnieje już plik o tej nazwie a Ty nie masz uprawnień do jego nadpisania.

en: This file already exists
pl: Ten plik już istnieje

en: What do you want to do?
pl: <b>Co chcesz zrobić?</b>

note: read-only bit is used to mark special folder under windows, not to mark that a folder is read-only. See ticket #3587
en: Directory "%s" is not writable
pl: Nie masz uprawnień do zapisu w folderze "%s"

en: You do not have permission to create files in this directory.
pl: Nie masz uprawnień do tworzenia plików w tym folderze.

en: Save File as...
pl: Zapisz obraz jako...

note: This should make the string Kb/s, where 'Kb' part is taken from %s. Only the 's' after / (which means second) should be translated.
en: (%(filesize_unit)s/s)
pl: (%(filesize_unit)s/ów)

en: Invalid File
pl: Niepoprawny plik

en: File:
pl: Plik:

en: It is not possible to send empty files
pl: Nie można wysłać pustego pliku

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Sender:
pl: Nadawca:

en: Pause
pl: Zatrzymaj

en: %s is not a valid loglevel
pl: %s nie jest prawidłowym poziomem logowania

en: Gajim needs X server to run. Quiting...
pl: Gajim wymaga do działania serwera X. Zamykanie programu...

en: Gajim needs PyGTK 2.8 or above
pl: Gajim wymaga PyGTK w wersji 2.8 lub wyższej

en: Gajim needs PyGTK 2.8 or above to run. Quiting...
pl: Gajim wymaga do działania PyGTK w wersji 2.8 lub wyższej. Zamykanie programu...

en: Gajim needs GTK 2.8 or above
pl: Gajim wymaga GTK w wersji 2.8 lub wyższej

en: Gajim needs GTK 2.8 or above to run. Quiting...
pl: Gajim wymaga do działania GTK w wersji 2.8 lub wyższej. Zamykanie programu...

en: GTK+ runtime is missing libglade support
pl: W GTK+ brakuje wsparcia dla libglade

en: Please remove your current GTK+ runtime and install the latest stable version from %s
pl: Proszę usunąć obecną wersje GTK+ i zainstalować najnowszą stabilną wesję z %s

en: Please make sure that GTK+ and PyGTK have libglade support in your system.
pl: Sprawdź, czy GTK+ oraz PyGTK posiadają w twoim systemie wsparcie dla libglade.

en: Gajim needs PySQLite2 to run
pl: Gajim wymaga do działania PySQLite2

en: Gajim needs pywin32 to run
pl: Gajim wymaga do działania pakietu pywin32

en: Please make sure that Pywin32 is installed on your system. You can get it at %s
pl: Proszę upewnić się, że zainstalowany jest pakiet Pywin32. Możesz go pobrać spod adresu %s

note: set the icon to all newly opened wind
en: Gajim is already running
pl: Gajim jest już uruchomiony

en: Another instance of Gajim seems to be running
    Run anyway?
pl: Wydaje się, że w tle działa już inna kopia Gajima.
    Czy mimo to chcesz uruchomić program?

en: Do you accept this request?
pl: Czy akceptujesz tę prośbę?

en: Do you accept this request on account %s?
pl: Czy akceptujesz tę prośbę na koncie %s?

en: HTTP (%s) Authorization for %s (id: %s)
pl: Autoryzacja HTTP (%s) dla %s (id: %s)

en: Connection Failed
pl: Połączenie nie powiodło się

note: ('MSGNOTSENT', account, (jid, ierror_msg, msg, time, session))
en: error while sending %s ( %s )
pl: błąd przy wysyłaniu %s ( %s )

en: Authorization accepted
pl: Autoryzacja przyjęta

en: The contact "%s" has authorized you to see his or her status.
pl: Kontakt "%s" udzielił Ci autoryzacji byś mógł widzieć jego status.

en: Contact "%s" removed subscription from you
pl: Kontakt "%s" cofnął Ci autoryzację

en: You will always see him or her as offline.
    Do you want to remove him or her from your contact list?
pl: Zawsze będziesz widział ten kontakt jako rozłączony.
    Czy chcesz go usunąć z listy kontaktów?

en: Contact with "%s" cannot be established
pl: Nie można ustanowić połączenia z "%s"

en: %s is now known as %s
pl: %s występuje teraz jako %s

note: Can be a presence (see chg_contact_status in groupchat_control.py) Can be a message (see handle_event_gc_config_change in gajim.py)
en: Any occupant is allowed to see your full JID
pl: Każdy uczestnik może zobaczyć twój pełny JID

en: Room now shows unavailable member
pl: Lista zawiera teraz niedostępnych uczestników

en: room now does not show unavailable members
pl: lista nie zawiera teraz niedostępnych użytkowników

en: A non-privacy-related room configuration change has occurred
pl: Nastąpiła zmiana konfiguracji pokoju (nie powiązana z prywatnością)

note: Can be a presence (see chg_contact_status in groupchat_control.py)
en: Room logging is now enabled
pl: Logowanie rozmów prowadzonych w pokoju jest teraz włączone

en: Room logging is now disabled
pl: Logowanie rozmów prowadzonych w pokoju jest teraz wyłączone

en: Room is now non-anonymous
pl: Pokój nie jest już anonimowy

en: Room is now semi-anonymous
pl: Pokój jest teraz quasi-anonimowy

en: Room is now fully-anonymous
pl: Pokój jest teraz w pełni anonimowy

en: A Password is required to join the room %s. Please type it.
pl: Aby dołączyć do pokoju %s wymagane jest hasło. Proszę je wpisać

en: You configured Gajim to use GPG agent, but there is no GPG agent running or it returned a wrong passphrase.
pl: Skonfigurowałeś Gajima by używał agenta GPG, ale agent nie jest uruchomiony lub zwraca błędne hasło.

en: You are currently connected without your OpenPGP key.
pl: Jesteś aktualnie połączony bez obsługi OpenPGP.

en: Your passphrase is incorrect
pl: Twoje hasło jest niepoprawne

en: Passphrase Required
pl: Wymagane hasło

en: Enter GPG key passphrase for account %s.
pl: Wpisz hasło GPG dla konta %s.

note: ask again
en: Wrong Passphrase
pl: Błędne hasło

en: Please retype your GPG passphrase or press Cancel.
pl: Proszę ponownie wprowadzić swoje hasło GPG lub kliknąć przycisk Anuluj.

en: New mail on %(gmail_mail_address)s
pl: Nowa poczta w skrzynce %(gmail_mail_address)s

en: You have %d new mail conversation | You have %d new mail conversations
pl[0]: Masz %d nieprzeczytaną wiadomość pocztową
pl[1]: Masz %d nieprzeczytane wiadomości pocztowe
pl[2]: Masz %d nieprzeczytane wiadomości pocztowe

en: %s wants to send you a file.
pl: %s chce przesłać ci plik.

en: You successfully received %(filename)s from %(name)s.
pl: Otrzymałeś plik %(filename)s od %(name)s.

note: ft stopped
en: File transfer of %(filename)s from %(name)s stopped.
pl: Przesyłanie pliku %(filename)s od %(name)s zostało zatrzymane.

en: You successfully sent %(filename)s to %(name)s.
pl: Przesłałeś plik %(filename)s do %(name)s.

note: ft stopped
en: File transfer of %(filename)s to %(name)s stopped.
pl: Przesyłanie pliku %(filename)s do %(name)s zostało zatrzymane.

en: Unable to decrypt message
pl: Nie można odszyfrować wiadomości

en: Username Conflict
pl: Konflikt nazw użytkownika

en: Please type a new username for your local account
pl: Podaj nazwę użytkownika dla nowego konta lokalnego

en: Error.
pl: Błąd.

en: Resource Conflict
pl: Konflikt zasobów

en: You are already connected to this account with the same resource. Please type a new one
pl: Jesteś już połączony z tym kontem przy użyciu tego samego zasobu.Proszę podać nowy zasób

en: Error verifying SSL certificate
pl: Błąd podczas weryfikacji certyfikatu SSL

en: Ignore this error for this certificate.
pl: Ignoruj komunikat o tym błędzie.

en: SSL certificate error
pl: Błąd certyfikatu SSL

en: It seems the SSL certificate has changed or your connection is being hacked.
    Old fingerprint: %s
    New fingerprint: %s
    
    Do you still want to connect and update the fingerprint of the certificate?
pl: Certyfikat SSL uległ zmianie, lub połączenie to jest podsłuchiwane.
    Poprzedni odcisk klucza: %s
    Nowy odcisk klucza: %s
    
    Czy nadal chcesz połączyć się i zaktualizować odcisk klucza certyfikatu?

en: Insecure connection
pl: Niezabezpieczone połączenie

en: You are about to send your password on an unencrypted connection. Are you sure you want to do that?
pl: Zamierzasz wysłać hasło wykorzystując niezabezpieczone połączenie.Czy jesteś pewien?

en: Yes, I really want to connect insecurely
pl: Tak, na prawdę chce się połączyć w trybie niezaszyfrowanym

en: Do _not ask me again
pl: _Nie pytaj mnie o to ponownie

en: You are about to send your password on an insecure connection. You should install PyOpenSSL to prevent that. Are you sure you want to do that?
pl: Zamierzasz wysłać hasło wykorzystując niezabezpieczone połączenie. Powinieneś zainstalować PyOpenSSL by temu zapobiec. Czy jesteś pewien?

en: PEP node was not removed
pl: Węzeł PEP nie został usunięty

en: PEP node %s was not removed: %s
pl: Węzeł PEP %s nie został usunięty: %s

note: theme doesn't exist, disable emoticons
en: Emoticons disabled
pl: Emotoikony wyłączone

en: You cannot join a group chat while you are invisible
pl: Nie możesz dołączyć do pokoju gdy jesteś niewidoczny

note: it is good to notify the user in case he or she cannot see the output of the console
en: Could not save your settings and preferences
pl: Nie można zapisać twoich ustawień i opcji

en: Bookmark already set
pl: Zakładka została już dodana

en: Group Chat "%s" is already in your bookmarks.
pl: Pokój "%s" jest już w Twoich zakładkach.

en: Bookmark has been added successfully
pl: Zakładka została dodana

en: You can manage your bookmarks via Actions menu in your roster.
pl: Możesz zarządzać zakładkami poprzez menu Działania w oknie kontaktów.

en: Network Manager support not available
pl: Brak wsparcia dla Network Managera

en: Session Management support not available (missing gnome.ui module)
pl: Wsparcie dla Menadżera Sesji jest niedostępne (brak modułu gnome.ui

en: Shows a help on specific command
pl: Wyświetla pomoc dla wybranego polecenia

note: User gets help for the command, specified by this parameter
en: command
pl: polecenie

en: show help on command
pl: pokaż pomoc polecenia

en: Shows or hides the roster window
pl: Pokazuje lub ukrywa okno listy kontaktów

en: Pops up a window with the next pending event
pl: Pokazuje okno z następną nieprzeczytaną wiadomością

en: Prints a list of all contacts in the roster. Each contact appears on a separate line
pl: Wyświetla listę wszystkich kontaktów. Każdy kontakt zostanie wyświetlony w osobnej linii

en: account
pl: konto

en: show only contacts of the given account
pl: pokaż tylko kontakty z danego konta

en: Prints a list of registered accounts
pl: Wypisuje listę zarejestrowanych kont

en: Changes the status of account or accounts
pl: Zmienia status kont lub kont

en: one of: offline, online, chat, away, xa, dnd, invisible
pl: jeden z: rozłączony, dostępny, chętny do rozmowy, zaraz wracam, nieobecny, zajęty, niewidoczny

en: message
pl: wiadomość

en: status message
pl: informacja o statusie

en: change status of account "account". If not specified, try to change status of all accounts that have "sync with global status" option set
pl: zmień status konta "konto". Jeśli nie jest on określony, to spróbuj zmienić status wszystkich kont, które mają ustawioną opcję synchronizacji ze statusem globalnym

en: Shows the chat dialog so that you can send messages to a contact
pl: Pokazuje okno dialogowe umożliwiające wysłanie wiadomości do kontaktu

en: JID of the contact that you want to chat with
pl: JID osoby, z którą chcesz porozmawiać

en: if specified, contact is taken from the contact list of this account
pl: jeśli jest podany, to kontakt jest pobierany z listy kontaktów tego konta

en: Sends new chat message to a contact in the roster. Both OpenPGP key and account are optional. If you want to set only 'account', without 'OpenPGP key', just set 'OpenPGP key' to ''.
pl: Wysyła nową wiadomość do kontaktu z listy. Zarówno klucz OpenPGP jak i konto nie są wymagane. Jeśli chcesz ustawić jedynie 'konto' bez 'klucza OpenPGP', to ustaw 'klucz OpenPGP' na ''.

en: JID of the contact that will receive the message
pl: JID osoby, która otrzyma wiadomość

en: message contents
pl: zawartość wiadomości

en: pgp key
pl: klucz pgp

en: if specified, the message will be encrypted using this public key
pl: jeśli jest podany, to wiadomość zostanie zaszyfrowana tym kluczem publicznym

en: if specified, the message will be sent using this account
pl: jeśli jest podane, to wiadomość zostanie wysłana z tego konta

en: Sends new single message to a contact in the roster. Both OpenPGP key and account are optional. If you want to set only 'account', without 'OpenPGP key', just set 'OpenPGP key' to ''.
pl: Wysyła nową wiadomość do kontaktu z listy. Zarówno klucz OpenPGP jak i konto nie są wymagane. Jeśli chcesz ustawić jedynie 'konto' bez 'klucza OpenPGP', to ustaw 'klucz OpenPGP' na ''.

en: subject
pl: temat

en: message subject
pl: temat wiadomości

en: Sends new message to a groupchat you've joined.
pl: Wysyła nową wiadomość na czat, w którym uczestniczysz.

en: JID of the room that will receive the message
pl: JID pokoju, do którego zostanie wysłana wiadomość

en: Gets detailed info on a contact
pl: Pobiera szczegółowe informacje o kontakcie

en: JID of the contact
pl: JID kontaktu

en: Gets detailed info on a account
pl: Pobiera szczegółowe informacje o koncie

en: Name of the account
pl: Nazwa konta

en: Sends file to a contact
pl: Wysyła plik kontaktowi

en: file
pl: plik

en: File path
pl: Ścieżka do pliku

en: if specified, file will be sent using this account
pl: plik zostanie wysłany z tego konta, jeśli jest ono podane

en: Lists all preferences and their values
pl: Wypisuje wszystkie opcje i ich wartości

en: Sets value of 'key' to 'value'.
pl: Ustawia wartość 'klucza' na 'wartość'.

en: key=value
pl: klucz=wartość

en: 'key' is the name of the preference, 'value' is the value to set it to
pl: 'klucz' jest nazwą opcji, 'wartość' zaś jest jej ustawianą wartością

en: Deletes a preference item
pl: Usuwa opcję

en: key
pl: klucz

en: name of the preference to be deleted
pl: nazwa opcji do usunięcia

en: Writes the current state of Gajim preferences to the .config file
pl: Zapisuje obecny stan opcji Gajima do pliku .config

en: Removes contact from roster
pl: Usuwa kontakt z listy kontaktów

en: Adds contact to roster
pl: Dodaje kontakt do listy kontaktów

en: Adds new contact to this account
pl: Dodaje nowy kontakt do tego konta

en: Returns current status (the global one unless account is specified)
pl: Zwraca obecny status (globalny, chyba, że zostało wskazane konto).

en: Returns current status message(the global one unless account is specified)
pl: Zwraca obecny status (globalny, chyba że zostało wskazane konto).

en: Returns number of unread messages
pl: Zwraca liczbę nieprzeczytanych wiadomości

en: Opens 'Start Chat' dialog
pl: Otwiera okno dialogowe 'Rozpocznij rozmowę'

en: Starts chat, using this account
pl: Rozpocznij rozmowę z tego konta

en: Sends custom XML
pl: Wysyła własny XML

en: XML to send
pl: XML do wysłania

en: Account in which the xml will be sent; if not specified, xml will be sent to all accounts
pl: Konto, na jaki zostanie wysłany XML. Jeżeli nie jest określone, Gajim wyśle dane do wszystkich kont

en: Handle a xmpp:/ uri
pl: Obsługuj URI xmpp:/

en: uri
pl: URI

en: Join a MUC room
pl: Dołącz do nowego pokoju

en: room
pl: pokój

en: password
pl: hasło

en: Check if Gajim is running
pl: Proszę sprawdzić czy Gajim jest uruchomiony.

en: Missing argument "contact_jid"
pl: Brak argumentu "contact_jid"

en: '%s' is not in your roster.
    Please specify account for sending the message.
pl: '%s' nie znajduje się na twojej liście kontaktów.
    Podaj konto, na które ma zostać wysłana ta wiadomość.

en: You have no active account
pl: Żadne z twoich kont nie jest aktywne

en: It seems Gajim is not running. So you can't use gajim-remote.
pl: Gajim nie jest uruchomiony, nie możesz więc użyć gajim-remote.

en: Usage: %s %s %s 
    	 %s
pl: Użycie: %s %s %s 
    	 %s

en: Arguments:
pl: Argumenty:

en: %s not found
pl: Nie znaleziono %s

en: Usage: %s command [arguments]
    Command is one of:
pl: Użycie: polecenie %s [argument]
    Gdzie polecenie to jedna z następujący fraz:

en: Too many arguments. 
    Type "%s help %s" for more info
pl: Za dużo argumentów. 
    Wpisz "%s help %s" aby uzyskać więcej informacji

en: Argument "%s" is not specified. 
    Type "%s help %s" for more info
pl: Argument "%s" nie jest określony. 
    Wpisz "%s help %s" aby uzyskać więcej informacji

en: Wrong uri
pl: Błędny adres URI

en: Theme
pl: Motyw

en: You cannot make changes to the default theme
pl: Nie możesz dokonywać zmian w obecnie używanym motywie

en: Please create a clean new theme with your desired name.
pl: Proszę utworzyć nowy temat i nadać mu nazwę.

note: don't confuse translators
en: theme name
pl: nazwa motywu

en: You cannot delete your current theme
pl: Nie możesz skasować obecnie używanego motywu

en: Please first choose another for your current theme.
pl: Ustaw najpierw inny motyw.

en: Sending private message failed
pl: Wysyłanie prywatnej wiadomości nie powiodło się

note: in second %s code replaces with nickname
en: You are no longer in group chat "%s" or "%s" has left.
pl: Nie jesteś już w pokoju "%s" lub "%s" opuścił go.

en: Insert Nickname
pl: Wstaw pseudonim

en: Conversation with
pl: Rozmowa z

en: Continued conversation
pl: Kontynuacja rozmowy

en: Really send file?
pl: Na pewno wysłać ten plik?

en: If you send a file to %s, he/she will know your real Jabber ID.
pl: Jeżeli wyślesz plik do %s, pozna on/ona twój pełny JID.

note: Can be a message (see handle_event_gc_config_change in gajim.py)
en: Room logging is enabled
pl: Zapisywanie rozmów prowadzonych w pokoju jest włączone

en: A new room has been created
pl: Został utworzony nowy pokój

en: The server has assigned or modified your roomnick
pl: Serwer przypisał ci lub zmodyfikował twój pseudonim używany w tym pokoju

note: do not print 'kicked by None'
en: %(nick)s has been kicked: %(reason)s
pl: %(nick)s został wyrzucony: %(reason)s

en: %(nick)s has been kicked by %(who)s: %(reason)s
pl: %(nick)s został wyrzucony przez %(who)s: %(reason)s

note: do not print 'banned by None'
en: %(nick)s has been banned: %(reason)s
pl: %(nick)s został zabanowany: %(reason)s

en: %(nick)s has been banned by %(who)s: %(reason)s
pl: %(nick)s został zabanowany przez %(who)s: %(reason)s

en: You are now known as %s
pl: Występujesz teraz jako %s

en: %(nick)s has been removed from the room (%(reason)s)
pl: %(nick)s został wyrzucony z pokoju: %(reason)s

en: affiliation changed
pl: afiliacja została zmieniona

en: room configuration changed to members-only
pl: konfiguracja pokoju zmieniona na 'tylko dla członków'

en: system shutdown
pl: zamknięcie systemu

en: %s has left
pl: %s wychodzi

en: %s has joined the group chat
pl: %s dołączył do pokoju

note: Invalid Nickname invalid char
en: Invalid nickname
pl: Niepoprawny pseudonim

en: Nickname not found: %s
pl: Pseudonim nie został odnaleziony: %s

en: This group chat has no subject
pl: Ten pokój nie ma tematu

en: Invited %(contact_jid)s to %(room_jid)s.
pl: %(contact_jid)s zaproszony do %(room_jid)s.

en: Usage: /%s <nickname|JID> [reason], bans the JID from the group chat. The nickname of an occupant may be substituted, but not if it contains "@". If the JID is currently in the group chat, he/she/it will also be kicked. Does NOT support spaces in nickname.
pl: Użycie: /%s <pseudonim|JID> [powód] banuje JID w pokoju. Pseudonim osoby może zostać zmieniony o ile nie zawiera "@". Jeśli JID jest obecnie w pokoju, to zostanie z niego wyrzucony. NIE toleruje spacji w pseudonimie.

en: Usage: /%s <nickname>, opens a private chat window with the specified occupant.
pl: Użycie: /%s <pseudonim>, otwiera okno prywatnej rozmowy z tą osobą.

en: Usage: /%s [reason], closes the current window or tab, displaying reason if specified.
pl: Użycie: /%s [powód] zamyka aktualne okno lub kartę i wyświetla powóc, jeśli został podany.

en: Usage: /%s <JID> [reason], invites JID to the current group chat, optionally providing a reason.
pl: Użycie: /%s <JID> [powód] zaprasza JID do aktualnego pokoju, opcjonalnie wyświetlając powód.

en: Usage: /%s <room>@<server>[/nickname], offers to join room@server optionally using specified nickname.
pl: Użycie: /%s <pokój>@<serwer>[/pseudonim] oferuje przyłączenie się do pokój@serwer opcjonalnie z wykorzystaniem podanego psedonimu.

en: Usage: /%s <nickname> [reason], removes the occupant specified by nickname from the group chat and optionally displays a reason. Does NOT support spaces in nickname.
pl: Użycie: /%s <pseudonim> [powód] usuwa podaną poprzez pseudonim osobę z pokoju i opcjonalnie wyświetla powód. NIE wspiera spacji w pseudonimie.

en: Usage: /%s <nickname> [message], opens a private message window and sends message to the occupant specified by nickname.
pl: Użycie: /%s <pseudonim> [wiadomość] otwiera okno prywatnej wiadomości i wysyła ją do osoby o takim pseudonimie.

en: Usage: /%s <nickname>, changes your nickname in current group chat.
pl: Użycie: /%s <pseudonim> zmienia twój pseudonim w aktualnym pokoju.

en: Usage: /%s , display the names of group chat occupants.
pl: Użycie: /%s , wyświetla osoby obecne w danym pokoju.

en: Usage: /%s [topic], displays or updates the current group chat topic.
pl: Użycie: /%s [temat] wyświetla lub aktualizuje temat aktualnego pokoju.

en: Usage: /%s <message>, sends a message without looking for other commands.
pl: Użycie: /%s <wiadomość> wysyła wiadomość bez sprawdzania innych poleceń.

en: Are you sure you want to leave group chat "%s"?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz opuścić pokój "%s"?

en: If you close this window, you will be disconnected from this group chat.
pl: Jeśli zamkniesz to okno, połączenie z tym pokojem zostanie zerwane.

en: Changing Subject
pl: Zmiana tematu

en: Please specify the new subject:
pl: Wpisz nowy temat:

en: Changing Nickname
pl: Zmiana pseudonimu

en: Please specify the new nickname you want to use:
pl: Wpisz nowy pseudonim, którego chcesz używać:

note: Ask for a reason
en: Destroying %s
pl: Usuwam pokój %s

en: You are going to definitively destroy this room.
    You may specify a reason below:
pl: Zamierzasz całkowicie usunąć ten pokój. 
    Poniżej możesz podać powód swojej decyzji:

en: You may also enter an alternate venue:
pl: Możesz również podać alternatywne miejsce spotkań:

note: ask for reason
en: Kicking %s
pl: Wyrzuć %s

en: You may specify a reason below:
pl: Podaj przyczynę:

note: ask for reason
en: Banning %s
pl: Zabanuj %s

en: A programming error has been detected
pl: Wykryto błąd programistyczny

en: It probably is not fatal, but should be reported to the developers nonetheless.
pl: Nie jest prawdopodnie krytyczny, ale powinien zostać mimo to zgłoszony deweloperom.

en: _Report Bug
pl: _Zgłoś Błąd

en: Details
pl: Szczegóły

note: we talk about file
en: Error: cannot open %s for reading
pl: błąd: nie można otworzyć %s do odczytu

en: Error reading file:
pl: Błąd odczytu pliku:

en: Error parsing file:
pl: Błąd przetwarzania pliku:

note: do not traceback (could be a permission problem) we talk about a file here
en: Could not write to %s. Session Management support will not work
pl: Nie można zapisywać do %s. Wsparcie dla Menadżera Sesji nie będzie działać

note: xmpp: is currently handled by another program, so ask the user
en: Gajim is not the default Jabber client
pl: Gajim nie jest domyślnym klinetem Jabbera

en: Would you like to make Gajim the default Jabber client?
pl: Czy chciałbyś by Gajim stał się klientem domyślnym?

en: Always check to see if Gajim is the default Jabber client on startup
pl: Przy starcie sprawdzaj czy Gajim jest domyślnym klinetem Jabbera

en: Extension not supported
pl: Rozszerzenie nie jest obsługiwane

en: Image cannot be saved in %(type)s format. Save as %(new_filename)s?
pl: Obraz nie może zostać zapisany w formacie %(type)s. Zapisać jako %(new_filename)s?

en: Save Image as...
pl: Zapisz plik jako...

en: Cannot find history logs database
pl: Nie można odnaleźć bazy danych z historią rozmów

note: holds jid
en: Contacts
pl: Kontakty

note: holds time
en: Date
pl: Data

note: holds nickname
en: Nickname
pl: Pseudonim

note: holds message
en: Message
pl: Wiadomość

en: Do you want to clean up the database? (STRONGLY NOT RECOMMENDED IF GAJIM IS RUNNING)
pl: Czy chcesz wyczyścić bazę danych? (STANOWCZO ODRADZA SIĘ KORZYSTANIE Z TEJ OPCJI GDY GAJIM JEST URUCHOMIONY)

en: Normally allocated database size will not be freed, it will just become reusable. If you really want to reduce database filesize, click YES, else click NO.
    
    In case you click YES, please wait...
pl: Standardowo baza danych przechowująca logi rozmów nie zminiejsza swojego rozmiaru - usunięte elementy zwalniają po prostu miejsce dla nowych danych. Jeżeli naprawdę chcesz zminejszyć rozmiar bazy danych kliknij TAK, w przeciwnym wypadku wybierz NIE.
    
    Jeżeli kliknąłeś TAK, musisz teraz poczekać...

en: Exporting History Logs...
pl: Przenoszenie logów rozmów...

en: %(who)s on %(time)s said: %(message)s
pl: %(who)s o godzinie %(time)s napisał: %(message)s

en: Do you really want to delete logs of the selected contact? | Do you really want to delete logs of the selected contacts?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć historię rozmów wybranego kontaktu?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć historię rozmów wybranych kontaktów?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć historię rozmów wybranych kontaktów?

en: This is an irreversible operation.
pl: Skutków tej operacji nie można będzie wycofać.

en: Do you really want to delete the selected message? | Do you really want to delete the selected messages?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć wybraną wiadomość?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane wiadomości?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane wiadomości?

en: Conversation History with %s
pl: Historia rozmowy z %s

en: %(nick)s is now %(status)s: %(status_msg)s
pl: %(nick)s jes teraz %(status)s: %(status_msg)s

en: %(nick)s is now %(status)s
pl: %(nick)s ma teraz status %(status)s

en: Status is now: %(status)s: %(status_msg)s
pl: Obecny status: %(status)s: %(status_msg)s

en: Status is now: %(status)s
pl: Obecny status: %(status)s

en: Timeout loading image
pl: Przekroczono czas ładowania obrazu

en: Image is too big
pl: Obraz jest za duży

en: Chats
pl: Rozmowy

en: Group Chats
pl: Czaty

en: Private Chats
pl: Rozmowy prywatne

en: Messages
pl: Wiadomości

en: - messages will be logged
pl: - wiadomości będzie logowanych

en: - messages will not be logged
pl: - wiadomości nie będzie logowanych

en: %(nick)s Changed Status
pl: %(nick)s zmienił status

en: %(nickname)s Signed In
pl: %(nickname)s połączył(a) się

en: %(nickname)s Signed Out
pl: %(nickname)s rozłączył(a) się

en: New Single Message from %(nickname)s
pl: Nowa wiadomość od %(nickname)s

en: New Private Message from group chat %s
pl: Nowa wiadomość prywatna z pokoju %s

en: Messaged by %(nickname)s
pl: Nowa wiadomość od %(nickname)s

en: New Message from %(nickname)s
pl: Nowa wiadomość od %(nickname)s

en: Generic
pl: Ogólne

en: Retrieving profile...
pl: Pobieranie profilu...

en: File is empty
pl: Plik jest pusty

en: File does not exist
pl: Plik nie istnieje.

note: keep identation unknown format
en: Could not load image
pl: Nie można załadować obrazka.

en: Information received
pl: Informacja została odebrana

en: Without a connection you can not publish your contact information.
pl: Nie możesz wysłać informacji o sobie jeśli nie jesteś połączony.

en: Sending profile...
pl: Wysyłanie profilu...

en: Information NOT published
pl: Informacja NIE ZOSTAŁA opublikowana

en: vCard publication failed
pl: Publikacja vCard nie powiodła się

en: There was an error while publishing your personal information, try again later.
pl: W czasie publikowanie informacji o tobie wystąpił błąd, spróbuj ponownie później.

en: Merged accounts
pl: Połączone konta

en: Authorization has been sent
pl: Autoryzacja została wysłana

en: Now "%s" will know your status.
pl: Teraz "%s" będzie znał Twój status.

en: Subscription request has been sent
pl: Prośba o autoryzację została wysłana

en: If "%s" accepts this request you will know his or her status.
pl: Jeśli "%s" zaakceptuje tę prośbę, to będziesz mógł widzieć jego lub jej status.

en: Authorization has been removed
pl: Autoryzacja została cofnięta

en: Now "%s" will always see you as offline.
pl: Teraz "%s" zawsze będzie cię widział jako rozłączonego.

en: GPG is not usable
pl: GPG nie nadaje się do użycia

en: You are participating in one or more group chats
pl: Znajdujesz się w jednym lub kilku pokojach

en: Changing your status to invisible will result in disconnection from those group chats. Are you sure you want to go invisible?
pl: Zmiana statusu na Niewidoczny spowoduje rozłaczeniem z tym pokojami. Czy na pewno chcesz stać się niewidoczny?

en: You have unread messages
pl: Masz nieprzeczytane wiadomości

en: You must read them before removing this transport.
pl: Przejrzyj je wszystkie przed usunięciem tego transportu.

en: Transport "%s" will be removed
pl: Transport "%s" zostanie usunięty

en: You will no longer be able to send and receive messages from contacts using this transport.
pl: Nie będziesz już mógł wysyłać i odbierać wiadomości od kontaktów za pomocą tego transportu.

en: Transports will be removed
pl: Transporty zostaną usunięte

en: You will no longer be able to send and receive messages to contacts from these transports: %s
pl: Nie będziesz już mógł wysyłać i odbierać wiadomości od kontaktów za pomocą następujących transportów: %s

note: it's jid
en: Rename Contact
pl: Zmień nazwę dla kontaktu

en: Enter a new nickname for contact %s
pl: Wpisz nazwę dla kontaktu %s.

en: Rename Group
pl: Zmień nazwę grupy

en: Enter a new name for group %s
pl: Wpisz nową nazwę dla grupy %s.

en: Remove Group
pl: Usuń grupę

en: Do you want to remove group %s from the roster?
pl: Czy chcesz usunąć z rostera grupę %s?

en: Remove also all contacts in this group from your roster
pl: Usuń z rostera wszystkie kontakty należące do tej grupy

en: Assign OpenPGP Key
pl: Przypisz klucz OpenPGP

en: Select a key to apply to the contact
pl: Wybierz klucz, który chcesz przypisać kontaktowi

en: Contact "%s" will be removed from your roster
pl: Kontakt "%s" zostanie usunięty z Twojej listy kontaktów

en: By removing this contact you also remove authorization resulting in him or her always seeing you as offline.
pl: Usuwając kontakt cofniesz mu również autoryzację, co spowoduje, że kontakt będzie zawsze widział Cię jako rozłączonego.

en: By removing this contact you also by default remove authorization resulting in him or her always seeing you as offline.
pl: Usuwając kontakt usuniesz również autoryzację, co spowoduje, że kontakt będzie zawsze widział Cię jako rozłączonego.

en: I want this contact to know my status after removal
pl: Chcę żeby po usunięciu ten kontakt znał mój status

note: several contact to remove at the same time
en: Contacts will be removed from your roster
pl: Kontakty zostaną usunięte z twojej listy kontaktów

en: By removing these contacts:%s
    you also remove authorization resulting in them always seeing you as offline.
pl: Usuwając kontakty: %s
    cofniesz im również autoryzację, co spowoduje, że będziesz dla nich widoczny jako rozłączony.

en: No account available
pl: Żadne konto nie jest dostępne

en: You must create an account before you can chat with other contacts.
pl: Aby rozmawiać z innymi osobami musisz założyć konto Jabbera.

en: Metacontacts storage not supported by your server
pl: Twój serwer uniemożliwia przechowywanie metakontaktów

en: Your server does not support storing metacontacts information. So those information will not be saved on next reconnection.
pl: Twój serwer uniemożliwia przechowywanie metakontaktów. Informacja ta nie zostanie przywrócona podczas następnego połączenia.

en: You are about to create a metacontact. Are you sure you want to continue?
pl: Chcesz utworzyć metakontakt. Kontynuować?

en: Metacontacts are a way to regroup several contacts in one line. Generally it is used when the same person has several Jabber accounts or transport accounts.
pl: Metakontakty są sposobem na zgrupowanie kilku kontaktów w jednej linii rostera. Używa się ich przede wszystkim wtedy, gdy jedna osoba ma kilka kont Jabbera lub zarejestrowana jest w kilku transportach.

en: Invalid file URI:
pl: Niepoprawny adres pliku:

en: Do you want to send this file to %s: | Do you want to send those files to %s:
pl[0]: Czy chcesz wysłać ten plik do %s:
pl[1]: Czy chcesz wysłać te pliki do %s:
pl[2]: Czy chcesz wysłać te pliki do %s:

note: new chat single message for chat_with for single message join gc
en: using account %s
pl: używając konta %s

note: add
en: to %s account
pl: do konta %s

note: disco
en: using %s account
pl: używając konta %s

en: _Manage Bookmarks...
pl: _Zarządzaj zakładkami...

note: profile, avatar
en: of account %s
pl: dla konta %s

en: for account %s
pl: dla konta %s

en: _Change Status Message
pl: _Zmień opis statusu

en: Mood
pl: Nastrój

en: Activity
pl: Aktywność

en: Configure Services...
pl: Konfiguruj Usłúgi...

en: _Maximize All
pl: _Maksymalizuj wszystkie

note: Send Group Message
en: Send Group M_essage
pl: _Wyślij wiadomość grupową

en: To all users
pl: Do wszystkich użytkowników

en: To all online users
pl: Do wszystkich połączonych użytkowników

en: I would like to add you to my roster
pl: Chciałbym dodać Cię do listy kontaktów

note: Manage Transport submenu
en: _Manage Contacts
pl: _Zarządzaj kontaktami

note: Send single message
en: Send Single Message
pl: Wyślij wiadomość

note: Manage Transport submenu
en: _Manage Transport
pl: _Zarządzaj transportami

note: Modify Transport
en: _Modify Transport
pl: _Modyfikuj transport

en: _Maximize
pl: _Maksymalizuj

en: _Disconnect
pl: _Rozłącz

en: _New Group Chat
pl: _Nowa rozmowa grupowa

note: History manager
en: History Manager
pl: Historia rozmów

en: _Join New Group Chat
pl: _Dołącz do pokoju

en: Change Status Message...
pl: Zmień opis statusu...

en: Waiting for results
pl: Oczekiwanie na wyniki

en: Error in received dataform
pl: Błąd w odebranych danych

note: No result
en: No result
pl: Brak wyników

en: Disk WriteError
pl: Błąd zapisu na dysk

en: Subject: %s
pl: Temat: %s

en: Confirm these session options
pl: Potwierdź opcje sesji

en: The remote client wants to negotiate an session with these features:
    
    		%s
    
    		Are these options acceptable?
pl: Zdalny klient chce przeprowadzić negocjację sesji z poniższymi ustawieniami:
    
    		%s
    
    		Czy akceptujesz te ustawienia?

en: The remote client selected these options:
    
    %s
    
    Continue with the session?
pl: Zdalny kilent wybrał następujące opcje:
    
    %s
    
    Kontynuować?

en: _Change Status Message...
pl: _Zmień opis statusu...

en: Hide this menu
pl: Ukryj to menu

en: Resource:
pl: Zasoby:

en: %(owner_or_admin_or_member)s of this group chat
pl: %(owner_or_admin_or_member)s tego pokoju

en:  [blocked]
pl:  [zablokowany]

en:  [minimized]
pl:  [zminimalizowany]

en: Last status: %s
pl: Ostatni status %s

en:  since %s
pl:  od %s

en: Connected
pl: Połączony

en: Disconnected
pl: Rozłączony

note: ('both' is the normal sub so we don't show it)
en: Subscription:
pl: Autoryzacja:

en: Mood:
pl: Nastrój:

en: Activity:
pl: Aktywność:

en: Tune:
pl: Utwór

en: Download
pl: Pobieranie

en: Upload
pl: Prześlij

en: Type:
pl: Typ:

en: Transferred:
pl: Przesłane:

en: Not started
pl: Nie włączony

en: Stopped
pl: Zatrzymany

en: Completed
pl: Ukończony

en: ?transfer status:Paused
pl: ?status transferu:wstrzymany

note: stalled is not paused. it is like 'frozen' it stopped alone
en: Stalled
pl: Wygaszony

en: Transferring
pl: Przesyłanie

en: This service has not yet responded with detailed information
pl: Ta usługa nie odesłała jeszcze szczegółowych informacji

en: This service could not respond with detailed information.
    It is most likely legacy or broken
pl: Ta usługa nie była w stanie odesłać szczegółowych informacji.
    Prawdopodobnie została zamknięta lub jest zepsuta

en: ?Client:Unknown
pl: ?Klient: Nieznany

en: ?OS:Unknown
pl: ?System operacyjny: Nieznany

en: since %s
pl: od %s

en: This contact is interested in your presence information, but you are not interested in his/her presence
pl: Ten kontakt jest zaintersowany informacjami o twoim statusie, ale ty nie interesujesz się jego/jej statusem.

en: You are interested in the contact's presence information, but he/she is not interested in yours
pl: Jesteś zainteresowany informacjami o statusie tego kontaktu, ale on/ona nie jest zainteresowana twoim.

en: You and the contact are interested in each other's presence information
pl: Oboje jesteście zaintersowani nawzajem swoimi informacjami o statusie

note: None
en: You are not interested in the contact's presence, and neither he/she is interested in yours
pl: Nie jesteś zainteresowany informacjami o statusie kontaktu i on również nie jest zainteresowany twoim

en: You are waiting contact's answer about your subscription request
pl: Oczekujesz na odpowiedź kontaktu dotyczącą prośby o autoryzację

en:  resource with priority
pl:  zasób o wysokim priorytecie
